:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C bezchmurnie

Uczniowie II LO zwyciężyli wojewódzki etap "Olimpiady Solidarności"

Edukacja , Uczniowie zwyciężyli wojewódzki

Aleksandra Kaliszuk, Magdalena Leonkiewicz i Jakub Wieremiejuk zwyciężyli w wojewódzkich eliminacjach piątej edycji Olimpiady Solidarności „Dwie dekady historii”.

Do rywalizacji na tym szczeblu przystąpiły 22 osoby. Młodzież mierzyła się z testem historycznym obejmującym okres od 1970 do 1990 roku. Największą wiedzą popisali się podopieczni II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim  – pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Kaliszuk, drugie Magdalena Leonkiewicz, a trzecie Jakub Wieremiejuk.

Sukces uczniów, a w tym ich opiekuna mgr Włodzimierza Wawulskiego, imponuje jeszcze bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę, że po raz pierwszy w historii tejże olimpiady zdarzyło się, aby zwycięscy eliminacji wojewódzkich przynależeli do tej samej szkoły.

Finał w czerwcu

Do ogólnopolskiego finału kwalifikuje się troje uczniów z najlepszymi wynikami z testu, jaki czekał ich na szczeblu wojewódzkim. Laureaci, którzy utworzą trzy osobową drużynę, spotkają się na wizycie studyjnej w Gdańsku, a następnie w finale. Ten odbędzie się w czerwcu w Katowicach. Na najlepszych z najlepszych czekają indeksy uniwersyteckie, stypendia oraz nagrody rzeczowe.

 

Źródło: Wrota Podlasia. Fot. Wojciech Oksztol.

Uczniowie II LO zwyciężyli wojewódzki etap "Olimpiady Solidarności" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Edukacja , Bielsk Podlaski - więcej informacji