:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

W październiku ruszy przebudowa BDK

Inwestycje, październiku ruszy przebudowa - zdjęcie, fotografia

Dyrektor Bielskiego Domu Kultury Elżbieta Fionik oraz prezes R/S Budownictwo Robert Skrzypkowski złożyli podpisy pod umową na przebudowę mieszczącego się przy ul. 3 Maja 2 budynku, który stanowi centrum życia kulturalnego miasta.

1 października bieżącego roku w Bielsku Podlaskim ruszy przebudowa Bielskiego Domu Kultury. Ujęte w Lokalnym Programie Rewitalizacji Miasta Bielsk Podlaski przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane w przeciągu piętnastu miesięcy.

 „Myślę, że po podpisaniu tej umowy dojdzie do realizacji też mojego marzenia. Pracuję w Bielskim Domu Kultury od 21 lat i odkąd pamiętam dom kultury przy ul. 3 Maja 2 to był ten sam budynek. Mało tego, jako uczennica szkoły podstawowej uczęszczałam na zajęcia do Bielskiego Domu Kultury, więc całe moje życie było związane z tym budynkiem. Mam nadzieję, że ta historyczna chwila, która dzisiaj nastąpiła będzie mogła również zmienić naszych pracowników” – mówi Elżbieta Fionik.

Wykonawcą zadania będzie białostocka firma R/S Budownictwo, która – jak mówi jej prezes Robert Skrzypkowski – dotychczas nie miała do czynienia z przebudową domów kultury. Urodzony w Bielsku Podlaskim Skrzypkowski jednak zapewnia, że jest przygotowany na sprawne przeprowadzenie inwestycji.

„Domów kultury nie budowaliśmy, ale realizowaliśmy równie złożone projekty. Inwestycja jest trudna - to jest modernizacja istniejącego budynku. Takie budynki na pewno się wykonuje trudniej organizacyjnie i technologicznie. Termin generalnie jest dość krótki, ale wystarczający, aby zrealizować zadanie. Inwestycja rozpocznie się, prace typowo budowlane ruszą od 1 października. Od dzisiejszego dnia będą trwały procedury przekazania i organizacji placu budowy” – mówi Robert Skrzypkowski.

W październiku ruszy przebudowa BDK komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Inwestycje, Bielsk Podlaski - więcej informacji