:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C rozproszone chmury

Wertep zameldował się w Bielsku Podlaskim

Jest w roku taki dzień, kiedy Bielsk Podlaski zostaje zawłaszczony przez ludzi, którym życiową ścieżkę wyznacza duch wędrownego artysty. W minioną niedzielę Park Królowej Heleny zamienił się w jedną wielką eksperymentalną scenę – do miasta przybył Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep.

Zgodnie z wszelkimi oczekiwaniami, Wertep był okazją, aby zobaczyć kreacje i inscenizacje, których w mieście na co dzień nie doświadczamy. Artyści z różnych zakątków świata zabrali mieszkańców w podróż, która bawiła oraz śmieszyła, ale też i pobudzała do refleksji nad ulotnością sztuki. Powołując się na słowa dyrektora festiwalu Dariusza Skibińskiego, warto zaznaczyć, że będąc na Wertepie, jesteśmy w teatrze, na koncercie i w cyrku.

„Wertep jest wierny temu, co sobie wymyślił, czyli po prostu trzeba podróżować, trzeba z tym jeździć, to wozić. To musi trafiać w różne miejsca. A zarazem być różnorodne. Człowiek mówi, że pewne doświadczenie nakłania do zmian. Tylko czasami jest tak, że założenie z gruntu okazało się skuteczne, więc takie zmiany dla zmian niekoniecznie są potrzebne. Po prostu to się sprawdza, a skoro się sprawdza, to nie jestem zwolennikiem zmian” – mówił dyrektor artystyczny festiwalu Dariusz Skibiński.

Przez kilka godzin przed mieszkańcami Bielska Podlaskiego występowali: Falko Show („Na wozie”), A3Teatr („Sweet Dreams”), Teatr Barnaby („Rycerz bez konia”), Parparusza Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń („Opowieści z nieistniejących światów”), Teatr Vechoria („The Dreams”), Teatr Rękawiczka („Tradycja”), Circo Pitanga („Circus” i „Nuptial Ropes”), Deborah Hunt („The Message of the Macanuda”), Teatr Pantomimy Mimo („W niemym kinie”).

 

W powiecie bielskim, także w Orli

Wędrowni artyści w powiecie bielskim zrobią jeszcze jeden przystanek – pojawią się w Orli. Do miejscowości dotrą 4 sierpnia. Festiwal skupi się wokół Gminnego Ośrodka Kultury i rozpocznie o godzinie 13:00.

Program:

13:00 – „Na wozie” Falko Show /PL – spektakl familijny (45 min., plener);

14:00 – „Rycerz bez konia” Teatr Barnaby /PL – spektakl familijny (40 min., plener);

14:40 – „Impresje z baniek”, „Ziarno do ziarna” i „Design” Sztuka Tworzenia, A3Teatr / PL – animacje familijne (cyklicznie do 18:00, plener);

15:00 – „Klassa wielkich wydarzeń” Teatr Kurniki /PL– spektakl familijny (30 min., plener);

15:30 – „Księżycowe opowieści” Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi /PL – spektakl familijny (55 min., plener);

16:00 – „Historie utkane z nici” Puszczyk z Puszczy – warsztat międzypokoleniowy, cyklicznie do 17:30;

16:30 – „Punch i Judy” A3Teatr /PL – spektakl familijny (40 min., plener);

17:30 – „Opowieści z nieistniejących światów” Parparusza Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń /PL – spektakl familijny oraz wernisaż „Historie utkane z nici” (60 min., plener);

18:30 – „Inbox” Cie Soralino /FR – spektakl familijny (30 min., plener);

19:00 – „The Dreamers” Teatr Vechoria /UA (40 min., plener);

20:00 – „Inbox” Cie Soralino /FR (30 min., plener);

20:30 – „Danse Macabre” Deborah Hunt & A3Teatr /PUR & PL (30 min., parada);

21:00 – „Nuptial Ropes” Circo Pitanga /CH&IL (45 min., plener);

22:00 – „Podróże przez sny. I powroty” Orbis Tertius – Trzeci Teatr Lecha Raczaka i Targanescu Trio /PL – koncert, monogram (60 min., Synagoga).

 

bielsk podlaski. wertep 2018 - komentarze opinie

  • gość 2018-07-31 00:23:00

    Miasto zamiast dokonać ostatecznego rozwiązania kwestii świniarni woli marnować pieniądze na festiwale smrodu żywego gówna i OBCEJ kultury białoruskiej.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, Bielsk Podlaski - więcej informacji