:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

WODNIK nieczynny podczas największych upałów

Rekreacja, WODNIK nieczynny podczas największych upałów - zdjęcie, fotografia

W dniach 20 sierpnia – 3 września z powodu przerwy technologicznej Pływalnia Miejska „Wodnik” jest nieczynna. Okres czyszczenia oraz konserwacji miejskiego basenu przypada akurat na czas największych upałów.

Pływalnia Miejska „Wodnik” musi co roku ogłosić przerwę technologiczną. To czas na generalne czyszczenie basenu oraz konserwację wszystkich urządzeń. Dziwi jednak fakt, że przerwę zaplanowano podczas fali największych upałów.

Przerwa technologiczna od wielu lat odbywa się w okresie letnim. Wcześniej nie przeszkadzało to jednak nikomu, ponieważ sprawnie funkcjonował otwarty basen. Ten jednak od trzech sezonów jest nieużytkowany i popada w ruinę. W bliskiej okolicy Bielska Podlaskiego nie znajduje się również żaden większy zbiornik wodny, przy którym mieszkańcy mogliby bezpiecznie wypocząć.

W sytuacji, gdy basen w kompleksie MOSiR-u jest niesprawny, warto jest przemyśleć sens konserwacji „Wodnika” w okresie letnim. O stan basenu niekrytego zapytaliśmy Andrzeja Krzywca, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przypomnijmy, że z powodu braku ratowników miejski basen jest nieużytkowany od trzech sezonów. Jak przyznaje dyrektor, niekryta pływalnia jest już częściowo w ruinie: „Uruchomienie odkrytego basenu bez remontu jest już praktycznie niemożliwe. Potrzebny jest gruntowny remont, podczas którego należy poprawić pozapadane oraz pęknięte płytki. Obecnie gdybyśmy uruchomili basen istniałoby duże niebezpieczeństwo skaleczeń”.

WODNIK nieczynny podczas największych upałów komentarze opinie

  • gość 2018-08-23 19:56:46

    Mówiąc całkiem serio sporo racji. Burmistrz zapuścił ten basen bo on za to odpowiada! Fajnie jest być na każdej imprezie i przemawiać jak to w bielsku jest fajnie ale wystarczy popatrzeć na inne miasta, nawet Hajnówkę czy Siemiatycze i tam sytuacja wygląda całkiem inaczej. Nasz bielsk się zwija niestety a ten basen to przykład!

  • gość 2018-08-23 20:07:59

    siemiatycze maja zalew i jest super

  • gość 2018-08-23 20:22:32

    Zalew będzie miał już niedługo nawet Brańsk, także nie potrzebne są tu porównania do Siemiatycz! Ehh... Szkoda gadać...

  • Gość - niezalogowany 2018-08-23 20:45:33

    Szczera prawda! Szkoda tego odkrytego basenu tyle wspomnień, ehh...

  • gość 2018-08-23 21:16:27

    Pytanie kto wpadł na pomysł pobudowania w tym roku boiska do siatki plażowej przy nieczynnym basenie??? A może to troska o koty i ma to robić za dużą kuwetę:)???

  • Gość - niezalogowany 2018-08-23 21:19:45

    Brawo!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-08-23 23:41:36

    Hahaha dobre z tą kuwetą. Do boiska do siatkówki nic nie mam ale takie boisko przy basenie było by dużo dużo fajniejsze ;)

  • gość 2018-08-24 07:40:52

    Brańsk o zalew walczył 20 lat bez przerwy. W Bielsku w 2009 roku zarzucono ten pomysł i nie ma co wracać do tematu. Od 9 lat zalew w Bielsku jest NIEAKTUALNY. Z resztą w necie można znaleźć kto z radnych i władz uwczesnych przyczynił się do takiej sytuacji!

  • Gość - niezalogowany 2018-08-24 10:30:03

    Wstyd żeby w mieście nic nie było...

  • Gość - niezalogowany 2018-08-24 16:46:52

    Wstyd Panie burmistrzu.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-28 18:41:33

    Wstyd to dla Krzywca. Chociaż dla burmistrza to też wstyd że tego darmozjada nie zwolnił z Mosiru. To szkodnik numer jeden. Nie rozumie sportu. Nic nie organizuje. Żeby nie Krzysiek to stadion byłby martwy.

  • gość 2018-08-30 11:50:12

    za kadencji dyr. Krzywca MOSiR wszedł w XXI wiek, zlikwidował w części PRL, ale o wszystko musi starać się sam, chociaż obecny Burmistrz wspiera jego działalność budżetem obywatelskim, wykonał już trzy inwestycje. Nawadnianie boiska zostało wykonane tylko przez jego duże zaangażowanie, inaczej nigdy by nie powstało, tak trzymać Panie dyrektorze!!! Wiem, że zarządzanie jednoosobowo taką jednostką nie jest łatwe, a o wszystko musi starać się sam, za Pana kadencji sport młodzieżowy ma się dobrze, bardzo dużo grup młodzieżowych, chociaż nie macie własnej sali sportowej. Basen i tak o kilka lat był na siłę uruchamiany (30 lat funkcjonowania), ponieważ o ratowników nie jest łatwo, wszystko przez system narzucony przepisami odnośnie trudności bycia ratownikiem nie mówiąc o wynagrodzeniu, na które nie ma dyrektor wpływu, ponieważ Miasto finansuje i przydziela środki.

  • gość 2018-09-03 23:29:00

    Borowski nie nadaje się na burmistrza . A stara gwardia też już mogłaby się przenieść na ogródki działkowe , a nie kozaczyć na stołkach do śmierci. Ja wiem ,że koryto ciężko oderwać od ... , ale może już starczy , zwolnijcie miejsca młodszym. Za sam żłobek na Poświętnej i basen powinniście popłynąć.

  • gość 2018-09-04 15:55:13

    Wstyd dla Krzywca? Wolne żarty, a co on może, bez przesady. Burmistrz decyduje o takich rzeczach jak rozbudowa basenu za kilka mln, także tutaj wina ewidentnie jest BOROWSKIEGO!!! Podziękujmy mu przy urnach za to

  • gość 2018-09-13 12:51:15

    ładny basen sobie był, dopóki borowski nie dorwał się do władzy oraz koalicja bielska, powiedzmy to wprost, dbają tylko o mniejszość białoruską, i za to podziękujemy wam przy urnach

  • gość 2018-09-17 10:27:18

    aj tam pier*olisz pan, ja jestem z tej mniejszości i nie czuje aby o mnie dbali. Powiedzmy to wprost, dbają tylko o swoje kieszenie.

  • gość 2018-09-17 16:56:23

    lecz się człowieku... o jaką mniejszość oni dbają ŚMIECH NA SALI !!! W tym mieście o nikogo się nie dba, o mniejszość, większość, prawosławnych, katolików czy niewierzących cały czas się cofamy....