:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C pochmurno z przejaśnieniami

Wojewódzki Konkurs Tańca „Baw się i tańcz”

O tańcu nie da się pisać, taniec trzeba zobaczyć – pod tym hasłem w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim odbył się VIII Wojewódzki Konkurs Tańca „Baw się i tańcz”.

Konkurs adresowany do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie dobitnie ukazał, że najbardziej efektywną formą osiągania dialogu nienapotykającego barier jest wspólne przedsięwzięcie artystyczne. Prezentacje, sama narracja imprezy to nic innego jak w pełni oddawanie się praktykowaniu radości.

W tegorocznej edycji udział wzięli podopieczni z dziesięciu placówek specjalnych z terenu województwa podlaskiego: Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Długoborza, Grajewa, Hajnówki, Siemiatycz i Suwałk. Nasze miasto reprezentowali wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II, czyli gospodarz imprezy. Konkurs stanowił debiut dla grup z Grajewa i Siemiatycz. Pozostali uczestnicy obecni są od pierwszej edycji .

VIII Wojewódzki Konkurs Tańca „Baw się i tańcz” otworzył występ gości – widowiskowego zespołu ze stowarzyszenia „Ojcowizna Ziemi Bielskiej” i dzieci ze szkoły tańca Revolt. Gwiazdą imprezy był lider zespołu Forti – Bartosz Zawadzki.

Uczestnicy części konkursowej umiejętności prezentowali w pięciu kategoriach: solo, duet, taniec nowoczesny, taniec regionalny i inscenizacja taneczna. Ich poczynaniom przyglądała się loża jurorska, której przewodniczyła założycielka studia tańca Revolt – Maria Żukowska.

Wszyscy występujący odebrali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe. Poszczególne miejsca przyznano:

Kategoria soliści: I miejsce –  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce i Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim;  II miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce i Zespół Szkół nr 16 w Białymstoku; III miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce i Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim.

Kategoria duety: I miejsce – Stowarzyszenie „Aktywni” w Białymstoku; II miejsce – Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim.

Kategoria Taniec Nowoczesny: I miejsce – Zespół Szkół nr 16 w Białymstoku i Środowiskowy Dom Samopomocy w Bielsku Podlaskim; II miejsce – Zespół Szkół Specjalnych w Grajewie; III miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce.

Kategoria Taniec Regionalny: I miejsce – Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim; II miejsce – Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach.

Kategoria Inscenizacja Taneczna: I miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Długoborzu i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Suwałkach; II miejsce – Stowarzyszenie „Małe Marzenia” w Bielsku Podlaskim i Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach; III miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce i Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim.

Wojewódzki Konkurs Tańca „Baw się i tańcz” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iBielsk.pl

Rekreacja, Bielsk Podlaski - więcej informacji