:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

WOŚP w Bielsku Podlaskim – pomimo mrozu rekordowa suma zbiórki

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w Bielsku Podlaskim. Pomimo mrozu w lokalnym finale uczestniczyła spora liczba osób. Pobity został także rekord w licytacji przedmiotu.

Bielski finał WOŚP miał niezwykle bogaty program. Na scenie pojawił się m.in. zespół „Hoyraki” i „My Myself And I” oraz lokalne grupy takie jak „B.A.J.A. quartet” i „Zespół Wokalny Małe HDK” z Hajnówki. Podczas wydarzenia mogliśmy również zobaczyć iluzjonistę Przemysława Lieske i Grupę Animacyjną The M.A.S.K.

Finał prowadziło dwóch żywych konferansjerów: bielszczanin Mateusz Sacharzewski oraz Bilguun Ariunbaatar, celebryta znany z wielu telewizyjnych programów. Pomimo mrozu obaj mężczyźni sprawnie i ciekawie zarządzali licytacją.

Nie sposób wymienić również wszystkich przedmiotów wystawionych na licytację, wśród których znalazły się choćby koszulka z podpisami Jagielloni Białystok oraz wiele zaproszeń do lokalnych firm czy prestiżowych hoteli i restauracji. Warto zanotować, że pobity został rekord w sumie, za jaką kupiono jeden przedmiot. Koszulka Kamila Stocha wraz z podpisanym identyfikatorem skoczka z zawodów z Titisee-Neustadt osiągnęła sumę tysiąca złotych. Fotel Burmistrza Miasta na okres czterech godzin wylicytował zaś celebryta Bilguun Ariunbaatar, który przeznaczył na to aż 700 złotych.
Jak podkreślała Ewa Owerczuk, członkini sztabu WOŚP: „[...] najciekawsze i najpiękniejsze jest to, że to ludzie sami zgłaszają się do nas i sami chcą coś podarować. Nie jest tak, że musimy jeździć i prosić, tylko sami dostajemy maile i pytania”.

„Na finale jest chyba wszystko w tym roku. Udało się nam zgromadzić nie tylko zespoły muzyczne polskie i lokalne, ale także iluzjonistę. WOŚP jest dla wszystkich [...], nasz finał jest zarazem lokalny i ogólnopolski. Każdy może znaleźć coś dla siebie” – dodaje Ewa Owerczuk.

„W Bielsku Podlaskim kwestowało 50 wolontariuszy. W organizację finału WOŚP zaangażowanych jest wiele osób. Sztab liczy 6 osób, aczkolwiek ludzi, którzy nas wsparli jest mnóstwo. To prawie cały Bielsk, sponsorzy, darczyńcy, ludzie i instytucje wspierające nas finansowo czy organizacyjnie” – kończy członkini Sztabu Ewa Owerczuk.

WOŚP w Bielsku Podlaskim – pomimo mrozu rekordowa suma zbiórki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Koncerty, Bielsk Podlaski - więcej informacji