:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C rozproszone chmury

Zawody deskorolkowe i BMX dla młodzieży w Bielsku Podlaskim

Po raz pierwszy w ramach Dni Bielska Podlaskiego na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się widowisko, podczas którego główną rolę odegrała pasja. Były to zawody deskorolkowe i BMX dla młodzieży.

Skatepark MOSiR-u to miejsce specjalne, stanowiące typową strefę dla młodzieży, która sport i rekreację rozumie w bardziej widowiskowy sposób. Można powiedzieć, że jego wzniesienie to klasyczny przykład inicjatywy od mieszkańców dla mieszkańców, ponieważ całe związane z obiektem zadanie zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Bielsk Podlaski.

Jednak rekreacja swoją drogą, sport swoją drogą. Po raz pierwszy w sposób oficjalny pozwolono pasjonatom na rywalizację. A ta odbyła się pod hasłem „SKATEPARK MOSiR 2018 – Zawody deskorolkowe i BMX” i stanowiła jedną z nowości w programie tegorocznych Dni Bielska Podlaskiego.

„Deska jest dla mnie sportem rekreacyjnym, sposobem na spędzenie wolnego czasu, także z kolegami, i wyrażeniem siebie. To hobby i pasja” – mówi Karol Sysuła, jeden z nagrodzonych uczestników zawodów.

 

Głos młodych

Na „SKATEPARK MOSiR 2018” zgłosiła się młodzież głównie z Bielska. Głównie, ponieważ najmłodszy jedenastoletni uczestnik przybył z Suwałk. Jak mówi organizatorka i koordynatorka przedsięwzięcia Iwona Kołos, widzieliśmy młodzież, która po prostu takich zawodów chce, a liczba zgromadzonych poświadczyła, że warto wychodzić z takimi inicjatywami.

„Jeżeli ma się za sobą fajną młodzież, która momentalnie ogarnia media społecznościowe, zrobi ogłoszenia, mają mnóstwo znajomych, którzy się tym pasjonują – to jest naprawdę drobiazg. Ale trzeba mieć fajnych uczniów, fajnych znajomych, którzy po prostu uwierzą w taki pomysł. To był taki pomysł szalony, powiedzmy zrodzony przez młodzież - bo to ona chciała zawodów. Moja rola była taka: pozyskałam sponsorów, ogarnęłam pod kątem dyplomów, pucharów i wszystkich nagród, bo każdy zawodnik został nagrodzony. I to było moje zadanie. A oprócz tego koordynowałam pracę uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Naprawdę wielkie dzięki dla tych uczniów” – mówi Iwona Kołos.

Czy o radnej miejskiej Iwonie Kołos możemy mówić jako głosie młodych mieszkańców? Pytanie retoryczne. Tak przynajmniej uważa Karol Sysuła, zarówno w kontekście zawodów, jak i innych działań, których radna podjęła się w imieniu młodych bielszczan.

„Myślę, że jak najbardziej możemy tak mówić. Bardzo dobrze wypadła, bardzo się postarała i super, że zorganizowała te zawody” – mówi Karol Sysuła.

 

Za rok powtórka?

Wszyscy zdają się być zgodni – za rok powtórka. Inauguracyjna – zdaje się, że tak możemy to określić – impreza udowodniła, że ma potencjał. Nad samą potrzebą nie należy się zbytnio rozwodzić, ponieważ to kwestia aż nadto oczywista.

Gotowi na pewno są ci, których określamy jako pasjonatów.

„Mam nadzieję, że będzie to impreza cykliczna – na pewno może się taką stać. Myślę, że ta pierwsza wypadła dobrze” -  mówi Karol Sysuła.

Zielone światło daje również dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielsku Podlaskim Andrzej Krzywiec.

„Już dzisiaj mogę powiedzieć, że sięgamy w przyszłość i planujemy za rok powtórzyć imprezę” – mówi Andrzej Krzywiec.

skatepark mosir bielsk podlaski - komentarze opinie

  • gość 2018-06-02 08:23:58

    Fajny pomysł burmistrza i mosiru dla młodzieży.

  • Gość - niezalogowany 2018-06-03 13:04:10

    To NIE był pomysł burmistrza ani MOSiRu tylko Iwony Kolos....

Dodajesz jako: Zaloguj się

Inne, Bielsk Podlaski - więcej informacji