:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Zmarł ks. Wojciech Wasak, wieloletni proboszcz parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim

RELIGIA, Zmarł Wojciech Wasak wieloletni proboszcz parafii Matki Bożej Góry Karmel Bielsku Podlaskim - zdjęcie, fotografia
15/01/2019 15:21

Po 86 latach życia i 63 latach posługi kapłańskiej, 15 stycznia 2019 roku, zmarł ks. prałat Wojciech Wasak. W latach 1976 -2004 proboszcz parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim.

Ks. Prałat Wojciech Wasak urodził się 3 stycznia 1933 roku w Łukowie, święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. biskupa Czesława Falkowskiego 8 grudnia 1956 roku. Pracował w parafiach w Milejczycach, Ciechanowski, Śledzianowie, Bielsku Podlaskimi, Hajnówce i Grannem. 11 sierpnia 1973 roku został mianowany przez ks. biskupa Władysława Jędruszuka proboszczem parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim (dawniej kościoła rektolanego). W sierpniu 2004 roku przeszedł na emeryturę nadal posługując w parafii.

W Bielsku Podlaskim zbudował w latach 1977-1978 piętrową plebanię, a w latach 1984-1988 klasztor sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus wraz z budynkiem katechetycznym. Pokrył kościół blachą miedzianą, położył marmurową posadzkę w Kościele na miejsce dawnej drewnianej. Staraniem ks. prał. Wojciecha Wasaka zbudowana została w latach 1997-2000 kaplica pw. Ducha Pocieszyciela w Hryniewiczach Małych.

Ks. prałat Wojciech Wasak pełnił służbę kapłańską przez 63 lata, od 2004 roku nie piastował już funkcji administracyjnych w parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim, posługując nadal jako emeryt.

fot. drohiczynska

Zmarł ks. Wojciech Wasak, wieloletni proboszcz parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim komentarze opinie

  • gość 2019-01-15 16:35:00

    Wieczny odpoczynek racz MU dać Panie

  • Gość - niezalogowany 2019-01-15 17:54:03

    Wieczny odpoczynek racz MU dać Panie

  • Gość - niezalogowany 2019-01-15 18:12:56

    Wieczny odpoczynek dai jemy pania

  • Krys - niezalogowany 2019-01-15 20:53:07

    Wieczny odpoczynek racz Mu dac Panie.

  • Aleksandra - niezalogowany 2019-01-15 20:57:11

    Wspaniały kapłan. Spoczywaj w pokoju księże prałacie

  • Gość - niezalogowany 2019-01-15 21:19:07

    Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie... pokój Jego duszy

  • Gość - niezalogowany 2019-01-15 21:20:47

    Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie... pokój Jego duszy

  • Gość - niezalogowany 2019-01-15 23:56:30

    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.Wspanialy ksiądz

  • krajan - niezalogowany 2019-01-16 08:30:07

    Wieczne odpoczywanie racz mu dać panie.Odpoczywaj w pokoju.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-16 10:52:25

    Wieczny odpoczynek racz mu udać Panie.

  • KolegaGość - niezalogowany 2019-01-16 11:30:19

    Dwadziescia ponad lat temu zabil niewinnego chlopaka w Bockach na przejsciu dla pieszych i nigdy nie mial z tego powodu konsekwecji . Niech pieklo go pochlonie nigdy tez nie okazal wspolczucia znalem go od dziecka moj sasiad , ham i zdrajca. To byl moj przyjaciel .

  • Była parafialnej M. - niezalogowany 2019-01-16 15:13:13

    Odszedł wspaniały Kapłan i gorliwy Patriota. Wieczny odpoczynek racz Mu udać Panie!

  • Była parafianka M. - niezalogowany 2019-01-16 15:28:09

    A może jednak choć w takim dniu powstrzymajmy się od nienawiść i dołączmy modlitwę? Trzeba dużo pokory i odwagi by pomodlić się za osobę, którą się nie lubił! Prawdaż? Zdaje się w Bielsku nadal mieszkają przede wszystkim chrześcijanie. Zło dobrem zwyciężaj! Ty też kiedyś staniesz przed obliczem Najwyższego! Co Mu powiesz?

  • Była parafianka M. - niezalogowany 2019-01-16 15:28:49

    A może jednak choć w takim dniu powstrzymajmy się od nienawiść i dołączmy modlitwę? Trzeba dużo pokory i odwagi by pomodlić się za osobę, którą się nie lubił! Prawdaż? Zdaje się w Bielsku nadal mieszkają przede wszystkim chrześcijanie. Zło dobrem zwyciężaj! Ty też kiedyś staniesz przed obliczem Najwyższego! Co Mu powiesz?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-16 21:09:06

    Spoczywaj w pokoju Księże Prałacie Wojciechu- najlepszy gospodarz jakiego miała Parafia Matki Bożej z Góry Karmel -już jesteś u Pana - Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światlość wiekuista niechaj Mu świeci niech odpoczywa w pokoju wieczym amen

  • stop klamstwu - niezalogowany 2019-01-17 19:40:14

    byl Twoim przyjacielem? masz juz 85 lat? ksiedz Wasak mial wypadek gdyz dziecko wybieglo mu na droge nie bylo szans unikniecia zderzenia. byl trzezwy a sprawa zostala umorzona. pomagam nastepnie rodzinie zmarlego.

  • [email protected] - niezalogowany 2019-01-18 13:26:34

    Wiecznaja pamiat.

  • Ho - niezalogowany 2019-01-18 18:23:43

    Kiedyś będąc dzieckiem przeszedłem przez plac kościelny przegonił mnie niech spoczywa