:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Zmiany personalne księży katolickich w bielskich parafiach

Religia , Zmiany personalne księży katolickich bielskich parafiach - zdjęcie, fotografia

Co roku w okresie wakacyjnym dokonywane są zmiany księży pełniących posługę w parafiach. Obecnie w Bielsku Podlaskim zmieni się jeden proboszcz i kilku wikariuszów.

Ks. Henryk Polak, proboszcz parafii Matki Bożej z Góry Karmel, przechodzi na wojskową emeryturę. Z funkcji proboszcza bielskiej parafii został zwolniony na własną prośbę. Teraz będzie pełnił funkcję diecezjalnego duszpasterza do spraw duszpasterstwa pielgrzymkowego.

Księdza Henryka Polaka na funkcji proboszcza zastąpi ks. Zbigniew Domirski, dotychczasowy proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Kożuchówku (wieś w woj. mazowieckim).

W pozostałych bielskich parafiach zmieni się także kilku wikariuszy.

Z parafii Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim odchodzi ks. Paweł Grzeszek, który został oddelegowany do pracy w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego. Zastąpi go ks. Paweł Hryniewicki, który dotychczas pełnił posługę w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Hajnówce.

Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim zyska zaś nowego wikariusza. Dotychczasowo posługę w parafii pełnił proboszcz Dariusz Kujawa, wikariusz ks. Paweł Gołębiewski oraz senior, poprzedni proboszcz, ks. Marian Wyszkowski. Nowym wikariuszem, rozpoczynającym posługę 30 czerwca, zostanie ks. Dariusz Misior, który do tej pory pracował w parafii Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie.

źródło: Diecezja Drohiczyńska 

Zmiany personalne księży katolickich w bielskich parafiach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Religia , Bielsk Podlaski - więcej informacji