Pogoda Bielsk Podlaski


1°C

  pochmurno z przejaśnieniami

 • ciśnienie: 992 hPa
 • wiatr: 7.51 m/s
 • wschód: 07:30:00
 • zachód: 15:45:05

pełna prognoza pogody

Wiadomości

 • Bezpłatne badania mammograficzne w Bielsku Podlaskim

  MEDICA Sp. z o.o. Sp. K. zaprasza wszystkie mieszkanki Bielska Podlaskiego w wieku 50-69 lat, które w przeciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonały mammografii na bezpłatne badania mammograficzne w ramach NFZ.Mammobus w którym będą wykonywane badania w Bielsku Podlaskim pojawi się 24 stycznia (czwartek) 2019 r. przy ul. A. Mickiewicza 40 (obok Cerkwi Michała Archanioła) i dostępny będzie w godz. 9:00-17:00.  -Medica Sp. z o.o., Sp. K. od ponad 10 lat organizuje bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W 2018 roku z bezpłatnej mammografii w naszych mammobusach skorzystało ponad 60 000 kobiet – informuje koordynator mammografii mobilnej Adam Rosolak z MEDICA Sp. z o.o. Sp. K. Zapisów na mammografię można dokonywać telefonicznie pod numerami: 42 254 64 10 i 517 444 004 lub za pośrednictwem strony internetowej medica.org.pl. Do rejestracji należy przygotować nr PESEL oraz nr telefonu. Panie w wieku 40-49 lat oraz powyżej 69 roku życia mogą przebadać się odpłatnie. Koszt 80 zł.


 • Bielsk Podlaski: Bezpłatne badania mammograficzne

  W związku z ogólnopolskim Programem Profilaktyki Raka Piersi realizowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia, Wirtus Plus zaprasza mieszkanki Bielska Podlaskiego i okolic do wzięcia udziału w bezpłatnej mammografii. Badania adresowane są do kobiet w wieku 50-69 lat.Badania mammograficzne organizowane są 18 stycznia (piątek) 2019 r. w godz. 9:00-17:00 przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bielsku Podlaskim (ul. E. Orzeszkowej 19). Panie zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnych badań mammograficznych mogą zarejestrować się: Telefonicznie: 85 676 03 32 ; 85 676 13 22, lub na stronie: wirtusplus.pl. Godzina badania ustalana jest indywidualnie z pacjentkami podczas rejestracji. Panie nie objęte programem profilaktyki raka piersi mogą wykonać badanie odpłatnie, koszt badania 80 zł.  - Szanowna Pani, czy pamięta Pani o zbliżającym się terminie swojej mammografii? My pamiętamy i serdecznie Panią zapraszamy do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego – zwraca się do mieszkanek Bielska dr n. med. Katarzyna Borowska – Matwiejczuk, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. - Mammografia jest najlepszą metodą umożliwiającą wczesne rozpoznanie zmian patologicznych (w


 • Zmarł ks. Wojciech Wasak, wieloletni proboszcz parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim

  Po 86 latach życia i 63 latach posługi kapłańskiej, 15 stycznia 2019 roku, zmarł ks. prałat Wojciech Wasak. W latach 1976 -2004 proboszcz parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim. Ks. Prałat Wojciech Wasak urodził się 3 stycznia 1933 roku w Łukowie, święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. biskupa Czesława Falkowskiego 8 grudnia 1956 roku. Pracował w parafiach w Milejczycach, Ciechanowski, Śledzianowie, Bielsku Podlaskimi, Hajnówce i Grannem. 11 sierpnia 1973 roku został mianowany przez ks. biskupa Władysława Jędruszuka proboszczem parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim (dawniej kościoła rektolanego). W sierpniu 2004 roku przeszedł na emeryturę nadal posługując w parafii. W Bielsku Podlaskim zbudował w latach 1977-1978 piętrową plebanię, a w latach 1984-1988 klasztor sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus wraz z budynkiem katechetycznym. Pokrył kościół blachą miedzianą, położył marmurową posadzkę w Kościele na miejsce dawnej drewnianej. Staraniem ks. prał. Wojciecha Wasaka zbudowana została w latach 1997-2000 kaplica pw. Ducha Pocieszyciela w Hryniewiczach Małych. Ks. prałat Wojciech Wasak pełnił służbę kapłańską przez 63 lata, od 2


 • Pijanemu mężczyźnie groziło wychłodzenie

  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim uchronili przed wychłodzeniem 50-latka, który będąc w stanie nietrzeźwości przebywał na mrozie. Mundurowym zaistniały problem zasygnalizował zaniepokojony przechodzeń.Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim sytuacja miała miejsce w minioną sobotę, po godz. 21:00 w rejonie ul. Kluka. Na wskazanym przez przechodnia miejscu funkcjonariusze znaleźli siedzącego w śniegu mężczyznę, który będąc wyraźnie pod wpływem alkoholu nie był w stanie samodzielnie się poruszać. 50-latek został przetransportowany do domu i trafił pod opiekę matki. Policja apeluje do mieszkańców o reagowanie w przypadkach, gdy dostrzegamy osoby narażone na utratę zdrowia, a nawet życia. Interweniować można dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub oznaczając miejsca, gdzie skupiają się bezdomni na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 • Wyniki 7. i 8. kolejki Miejskiej Ligi Halowej

  Czołówka nie zwalnia tempa, pierwsze zwycięstwa Bielskiego Stronnictwa Piłki Halowej i Speedhack-u – za nami 7. i 8. seria gier rozgrywek Miejskiej Ligi Halowej w Bielsku Podlaskim.Ponad 60. bramek padło w minioną niedzielę na sali gimnastycznej bielskiej „Trójki”, gdzie rozrywane są zawody Miejskiej Ligi Halowej. 7. i 8. kolejka przyniosła pierwsze zwycięstwa dwóm ekipom: Bielskiego Stronnictwa Piłki Halowej (6:2 z OSP Malinniki) i Speedhack-u (1:0 z FC Damy Radę). Strzeleckim festiwalem popisali się zawodnicy drużyn, które od początku idą jak burza. Najmniejszych szans swoim rywalom nie dał Danwood. Zespół ten rozgromił Bielskie Stronnictwo Piłki Halowej 7:1 i Speedhack 12:0. Bezlitosny był również Inter-Graf, który wygrał z FC Damy Radę 15:0. Za dwa tygodnie, 27 stycznia poznamy zwycięzców Miejskiej Ligi Halowej sezonu 2018/2019. O tytule dla najlepszego zespołu zadecyduje mecz Danwood – Inter-Graf. Finałowa kolejka rozpocznie się o godz. 9:00. Wyniki 7. kolejki: Bukmacherzy – OSP Malinniki 6:1 (1:1) (Tomasz Matwiejuk 2, Karol Karpiesiuk 2, Damian Szklarz, Jakub Wołosik – Rafał Chrost)


 • Studniówka ZS nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim

  W sobotę (12 stycznia) swój przedmaturalny bal mieli uczniowie Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim.Eleganckie garnitury, szykowne suknie z nieodzownymi podwiązkami i ostatnie beztroskie, wolne od wytężonej nauki chwile – w powiecie bielskim popularnie zwane „Rolniki” rozpoczęły sezon studniówkowy, który trwał będzie do końca następnego tygodnia. Studniówka, czyli uczniowski bal maturalny, jak wskazuje sama nazwa odbywa się mniej więcej na sto dni przed najważniejszym dla wchodzącego w dorosłe życie ucznia egzaminem – maturą.


Forum

Partnerzy

Ogłoszenia

Baza Firm

pełna wersja portalu