:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
INWESTYCJE, dworzec Bielsku Podlaskim - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
iBielsk 18/11/2016 11:11

W przeciągu najbliższych lat w Bielsku Podlaskim powstanie nowy, przystosowany do współczesnych realiów dworzec, który nie będzie straszył jako relikt PRL-u i jego myśli z zakresu budownictwa. Środki na inwestycję są już zagwarantowane.

Dokumentacja projektowa przyszłego dworca ma powstać już w najbliższym roku. Budowę planuje się zakończyć jak najszybciej, dlatego też wejście w realizacje przedsięwzięcia nastąpi w  2018 roku.

PKP w swoich założeniach projektowych oparło się na regułach uniwersalnego projektowania, co znaczy mniej więcej tyle, że dworzec wyszedłby ku potrzebom podróżujących, a także pełniłby ważniejszą rolę wśród tych, którzy z usług kolei korzystają mniej jako tzw. „kolejne miejsce w mieście”, gdzie będzie można spędzić czas wolny.

Oczywiście, co jest potrzebne, najlepiej wiedzą sami mieszkańcy. Dlatego 17 listopada odbyły się warsztaty kreatywne, które zasugerowały kilka rozwiązań. Te zostaną uwzględnione na etapie prac projektowych.

Najistotniejszą kwestią w przypadku Bielska Podlaskiego pozostaje to, aby w sposób najbardziej funkcjonalny połączyć kursy PKP, PKS i komunikacji miejskiej. Spory nacisk kładzie się też na swobodny dostęp do informacji o samym Bielsku. Byłoby to bardzo pomocne przyjezdnym. Przypomnijmy, że miasto włożyło wiele starań, aby ukazać swoje zabytkowe walory.

 

Nowy dworzec w Bielsku Podlaskim komentarze opinie

  • gość 2016-11-18 12:57:44

    Środki są zagwarantowane hehehe Unia zagroziła że zabierze ? :D

  • gość 2016-11-18 13:07:58

    Nawet jeśli, a wątpię, to niech straszy i codziennie jak ma to pomóc rozwijać ten zapomniany przez pana Boga region.

  • gość 2016-11-18 13:21:52

    Czyli projekt dopiero będzie..............

  • gość 2016-11-18 13:48:35

    no i super.

  • gość 2016-11-18 13:54:32

    tylko żeby po tych torach żaden szrot nie kursował

  • gość 2016-11-18 14:15:05

    Powoli, powoli, powoli nam się Bielsk rozwija! :) :) :)

  • gość 2016-11-18 14:30:12

    Skoro tak szybko chcą robić to wychodzi na to, że będziemy mieli prosty i nieprzekombinowany dworzec. Fajnie byłoby jak nie będzie stacjonowała tam grupa miłośników publicznego picia alkoholu bo zaraz szlag to trafi.

  • gość 2016-11-18 14:43:27

    A jaki jest sens budoey nowego dworca skoro ten jest jeszcze w dobrym stanir? Wiekszym problemem jest brak polaczen kolejowych a nie stan budybku

  • gość 2016-11-18 15:36:20

    a czy przypadkiem to nie nowe polączenia wymusiły budowę dworca?

  • gość 2016-11-18 17:06:16

    Prawdopodobnie bęzdie to coś na wzór Ciechanowca.

  • gość 2016-11-19 12:09:08

    jak będzie taki to mi pasuje

  • Bogusław Mrozkowiak 2016-11-19 19:12:58

    Treść komentarza...

  • Bogusław Mrozkowiak 2016-11-19 19:13:36

    Cieszę, się, ze PKP zechce zainwestować w Bielsk Podlaski. Nie mogłem przyjść na spotkanie, ale zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby dla miasta, gdyby kolej najpierw wyremontowała tory. Wtedy może znaleźliby się pasażerowie w znaczącej liczbie. I dopiero wtedy powinniśmy się zastanawiać jaki powinien być dworzec. Tzn. jak duży, jak przystosowany, słowem dopasowany do potrzeb i warunków. Niestety u nas zawsze musi być odwrotnie. Nie wiem kto tu wychodzi przed szyk. PKP czy miasto?

  • gość 2016-11-19 21:52:56

    Pani Bogusławie proszę mi wierzyć, że środki znajdują się na ogól inwestycji!!

  • gość 2016-11-20 00:03:02

    Ludzie przecież skoro stawiają nowy dworzec to chyba wiedzą że tory muszą być wyremontowane!!! Myślicie że sami idioci tam pracują???

  • Bogusław Mrozkowiak 2016-11-20 10:28:59

    Dziękuję, już jestem uspokojony

  • Radek Zabrocki 2016-11-20 11:05:52

    A czy wiecie, że właśnie prowadzony jest remont tych torów?

  • gość 2016-11-21 13:22:11

    Nowy dworzec jest nam bardzo potrzebny! Tak samo jak BDK który dla dla miasta musi być priorytetem!

  • gość 2016-11-22 13:58:01

    Największym problemem Bielska Podlaskiego i całych okolic zresztą jest to, że każda inwestycja jest uzależniona od wszelkich dotacji.

  • gość 2016-11-22 15:47:20

    Lepiej z przejazdem coś by zrobili.

  • gość 2016-12-27 18:20:08

    Sciezki rowerowe sa potrzebne