:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Problem ze spłatą pożyczki – co zrobić?

INWESTYCJE, Problem spłatą pożyczki zrobić - zdjęcie, fotografia
iBielsk 26/07/2018 15:02

Problemy finansowe mogą dotknąć tak naprawdę każdego. Gorzej, gdy mamy w tym czasie pożyczkę do spłacenia. Pojawia się wtedy pokusa, żeby uregulować dług zaciągając kolejne zobowiązanie. Niestety, to najgorsze rozwiązanie. Co zatem robić, gdy pojawia się problem ze spłatą pożyczki?

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2017 roku firmy pożyczkowe miały o 15% więcej klientów niż w 2016 roku, a łączna wartość pożyczek wyniosła prawie 46 mln zł. Niestety, część z tych osób zbyt beztrosko podchodziło do kwestii pożyczania pieniędzy, co niejednokrotnie prowadzi do problemów. Żyjemy w świecie wysokiej konsumpcji, a więc wiele osób chętnie otacza się drogimi rzeczami czy elektroniką. Do tego trzeba jeszcze koniecznie pojechać na wakacje za granicę. Najłatwiej to sfinansować za pożyczone pieniądze, trudniej jednak je oddać. W raporcie Krajowego Rejestru Długów możemy przeczytać, że Polacy w wieku 36-49 lat mają do zwrócenia instytucjom finansowym 18,7 mld zł. Liczba dłużników sięga już 855 tys. osób, a średnie zadłużenie każdego z nich wynosi około 22 tys. zł. Wśród dłużników dominują mężczyźni (66%). Kłopot ze spłatą pożyczki może jednak dotknąć każdego. Najczęściej przyczyną jest nagłe pogorszenie sytuacji finansowej, na przykład z powodu utraty pracy lub zdrowia, a tym samym braku możliwości wykonywania pracy zarobkowej. Gdy zbliża się płatność raty pożyczki, a my przeczuwamy, że będzie problem z uregulowaniem zobowiązania, nie wolno tracić głowy i wpadać w panikę. Nerwy to najgorszy doradca. Warto jednak zacząć działać i to jak najszybciej.

 

1. Poinformuj pożyczkodawcę o kłopotach.

Gdy pojawia się problem ze spłatą pożyczki, nie możemy udawać, że wszystko jest w porządku i jakoś kłopot sam się rozwiąże. Przed takim podejściem przestrzega przedstawiciel firmy Ferratum Money.

„Musimy zdać sobie sprawę z ważnej kwestii: pożyczkodawcy zależy przede wszystkim na tym, żeby odzyskać pożyczone pieniądze. Dlatego zazwyczaj jest on otwarty na propozycje i rozwiązania, które pozwolą dłużnikowi zwrócić pożyczkę. Warto to wykorzystać. Ważne jest jednak podejście dłużnika do zaistniałej sytuacji” – podkreśla specjalista Ferratum Money – „Gdy pojawia się problem ze spłatą pożyczki lub podejrzewamy, że może do tego dojść, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z pożyczkodawcą. Ten na pewno doceni naszą inicjatywę. Musimy znaleźć wspólnie z pożyczkodawcą rozwiązanie, które zadowoli obydwie strony. Przyznanie się do problemów to pierwszy, bardzo ważny krok”.

 

2. Zaproponuj wydłużenie okresu spłaty.

W przypadku długotrwałych problemów finansowych skutecznym rozwiązaniem może okazać się wydłużenie okresu spłaty. Zależy to tak naprawdę od polityki konkretnej firmy pożyczkowej. Jedne zgadzają się na jednorazową prolongatę chwilówki, inne dopuszczają kilkakrotne przesunięcie terminu spłaty. Oczywiście należy się wtedy liczyć z dodatkowymi opłatami związanymi z prolongatą. W przypadku pożyczki ratalnej dłużnik może zaproponować również wydłużenie okresu spłaty, a wtedy wysokość miesięcznej raty zmniejszy się i będzie ją łatwiej spłacać. Warto dokładnie wczytać się w umowę o pożyczkę, ponieważ tam powinny pojawić się podstawowe informacje na temat przedłużania terminu spłaty.

 

3. Zapytaj o wakacje pożyczkowe.

Jeśli przeżywamy chwilowe kłopoty finansowe (np. z powodu choroby), ale jesteśmy pewni, że w kolejnym miesiącu nasz dochód wróci na wcześniejszy poziom, warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie jak wakacje pożyczkowe. Pod tym terminem kryje się po prostu możliwość zawieszenia spłaty jednej lub kilku rat na określony czas. Oczywiście te raty nie zostają nam darowane, ale ich spłata zostaje przesunięta na inny termin. Niektórzy pożyczkodawcy chwalą się nawet taką możliwością w kampaniach marketingowych. Warunki skorzystania z wakacji pożyczkowych mogą być różne u poszczególnych pożyczkodawców. Zwykle taka opcja jest dostępna jeden raz lub maksymalnie 3 razy dla jednej umowy. Do tego należy pamiętać, że przesuniętą ratę trzeba będzie spłacić wraz z inną, co może czasem stanowić problem dla domowego budżetu.

 

4. Skonsoliduj pożyczki.

Posiadanie kilku pożyczek może być dużym wyzwaniem dla ich terminowego spłacania. Wtedy nawet nieduże i przejściowe kłopoty mogą stać się początkiem wielkich problemów finansowych. Warto wtedy pomyśleć o konsolidacji pożyczek. To jednak rozwiązanie dla tych osób, które dopiero spodziewają się kłopotów z terminowym regulowaniem zobowiązań. Należy jednak zauważyć, że banki dość niechętnie podchodzą do konsolidowania pożyczek pozabankowych, a szczególnie chwilówek. Nie jest to jednak niemożliwe. W wyniku takiej konsolidacji wszystkie pożyczki zostają spłacone, a konsumentowi pozostaje do spłaty tylko pożyczka konsolidacyjna w jednej, miesięcznej racie zamiast kilku. Niekiedy można w wyniku konsolidacji pożyczyć jeszcze dodatkowe środki i wykorzystać je na dowolny cel. Aby skonsolidować pożyczki, trzeba jednak posiadać dobrą zdolność kredytową, a niekiedy banki żądają jeszcze zabezpieczenia (np. hipoteka nieruchomości).

W obliczu zbliżających się problemów ze spłatą pożyczki mamy tak naprawdę różne rozwiązania do dyspozycji. Ważne jednak, żeby działać szybko i współpracować z pożyczkodawcą. Wtedy mamy szansę skutecznie rozwiązań kłopot z regulowaniem zobowiązania.

Problem ze spłatą pożyczki – co zrobić? komentarze opinie

 • Warunkowy - niezalogowany 2018-08-06 16:58:38

  Ja takich problemów nie doświadczam. Mam kredyt pod zastaw z Financial home - firma absolutnie ludzka, otwarta na porozumienie. Powineła mi się przez chwilę finansowo noga i wszystko udało nam się załatwić polubownie. Jednak da się robić interesy w tym kraju i nie zwariować.

 • Henryk - niezalogowany 2018-09-28 00:04:25

  gdy pożyczamy pieniądze, musimy być świadomi, że trzeba będzie je oddać. Szybka pożyczka jak w wonga może być ułatwieniem, ale pamiętajmy, żeby dostosować ją do możliwości finansowych. Terminowe spłaty są bardzo ważne, żeby nie obciążyć za bardzo naszego portfela. Pożyczajmy pieniądze odpowiedzialnie.

 • Warchoł - niezalogowany 2018-10-06 15:30:25

  Takich problemów ze spłatami nie ma się zupełnie jak się bierze pożyczki ze sprawdzonych źródeł - ja korzystałem z Financial home i kiedy przyszło co do czego naprawdę trafiłem na fantastyczną obsługę wyrozumiałych ludzi, którzy pomogli mi uniknąć jakichkolwiek problemów.

 • Tomasz Michalski 2018-11-07 15:48:16

  Witam! Henryk, dziękuję za wspomnienie o ofercie naszej pożyczki. Jesteśmy wielokrotnie nagradzaną firmą z branży internetowych usług finansowych. Obecnie prowadzimy działalność w kilku krajach. Działamy w oparciu o zasady:
  - Przejrzystości - informujemy o wszystkich kosztach i warunkach korzystania z naszej oferty
  - Elastyczności - dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb naszych Klientów
  - Komfortu - korzystanie z naszych produktów jest proste i wygodne. Nasza oferta jest dostępna online, bez konieczności wychodzenia z domu.

  Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100 lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=ibielsk.

  W razie pytań jestem do dyspozycji
  Tomasz | Ekspert wonga.com

  * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

 • gość 2018-11-13 23:32:09

  Uwaga:

  Czy poszukujesz PRAWDZIWEJ SPÓŁKI KREDYTOWEJ, abyś mógł otrzymać pożyczkę w wysokości od 10 000 do 10 000 000 euro (w przypadku pożyczki firmowej lub firmowej, pożyczki osobistej, pożyczki mieszkaniowe, kredyty samochodowe, kredyty konsolidacyjne, venture capital, pożyczki na opiekę zdrowotną itp.)
  A może odmówiono Ci pożyczki od banku lub instytucji finansowej z jednego lub drugiego powodu?
  Złóż wniosek i uzyskaj realną pożyczkę finansową przetworzoną i zatwierdzoną w ciągu 3 dni.
  MICHAEL KEVIN FINANCIAL LOAN FIRM, jesteśmy "pożyczkodawcą kredytowym akredytowanym na poziomie międzynarodowym", który daje RZECZYWISTYCH KREDYTOM FINANSOWYM osobom i firmom o niskim oprocentowaniu 2% za pomocą ważnego dowodu osobistego lub paszportu międzynarodowego kraju w celu weryfikacji.
  Nasza pożyczka Spłata rozpoczyna się 1 (jeden) rok po otrzymaniu pożyczki, a okres spłaty waha się od 3 do 35 lat.

  DO NATYCHMIASTOWEGO ODPOWIEDZI ORAZ PRZETWARZANIA WNIOSKU O WIZĘ W CIĄGU 2 DZIEŃ ROBOCZYCH,
  Skontaktuj się z nami bezpośrednio za pośrednictwem tego adresu e-mail: [email protected]


  Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje:

  Pełne imię i nazwisko:____________________________
  Kwota potrzebna jako pożyczka: ________________
  Czas trwania pożyczki: _________________________
  Cel pożyczki: ______________________
  Data urodzenia:___________________________
  Płeć:_______________________________
  Stan cywilny:__________________________
  Adres kontaktowy:_______________________
  Kod pocztowy miasta:__________________________
  Kraj:_______________________________
  Zawód:____________________________
  Telefon komórkowy:__________________________

  Wyślij zapytanie o natychmiastową odpowiedź na: [email protected]

  Dziękuję Ci

  C.E.O. Ks. MICHAEL KEVIN
  MICHAEL KEVIN FINANCIAL LOAN FIRM
  Email: [email protected]

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kredyt, pożyczki- akceptujemy

Zapraszamy do biura kredytowego FINES. Jesteśmy ogólnopolską siecią zrzeszających banki oraz firmy pozabankowe. BEZPŁATNIE pomożemy wyszukać..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez ibielsk.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

CMC CITY Media Communications sp. z o.o. z siedzibą w Cypryjska 2G 02-761, Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"