:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

[Zagłosuj] Kto wygrał? Debata kandydatów na burmistrza miasta Bielsk Podlaski

Zdjęcie kandydatów na Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski
iBielsk 06/10/2018 13:59

3 października, dzięki organizacji lokalnej telewizji TV Podlaskie, odbyła się debata kandydatów na Burmistrza miasta Bielsk Podlaski. Powtórki będą emitowane w niedzielę o godzinie 12.00, 18.00 i 22.00 oraz w poniedziałek o godzinie 10.00, 18.00 i 22.00.

Patrząc na reakcje w Internecie, debatę wygrał każdy z kandydatów. Radni, kandydaci na radnych i osoby z komitetów wyborczych, którzy stanowili większość widowni twierdzą, że to właśnie ich kandydat zaprezentował się najlepiej. Dlatego postanowiliśmy zapytać Państwa: Kto według Was wygrał debatę i przekonał was do oddania głosu w wyborach zarządzonych na 21 października?

Debata kandydatów na burmistrza miasta Bielsk Podlaski, która trwała łącznie ponad półtorej godziny, będzie retransmitowana na łamach TV Podlaskie. Postanowiliśmy również przygotować, naszym zdaniem, najciekawszą część tej debaty, czyli pytania kandydatów do swoich konkurentów. Kandydaci losowali przed programem, którego z przeciwników zapytają. Pytający miał również możliwość riposty na odpowiedź

Pierwszy swoje pytanie skierował urzędujący burmistrz Jarosław Borowski, który wylosował Arkadiusza Waszkiewicza: „Cztery lata temu na debacie kandydatów na burmistrza ówczesny kandydat SLD zarzucił Koalicji Bielskiej i jej członkom, że sprowadzili na Podlasie zakład IKEA. Czy Pan nadal uważa, że była to zła inwestycja i dlaczego Państwo tak uważacie?”

„Nie rozumiem argumentacji, którą podjął kolega startujący wówczas na burmistrza z ramienia SLD. Może go Pan o to zapytać. On jest teraz w komitecie Nasze Podlasie, to może jakoś koalicyjnie się dogadacie. Natomiast każda inwestycja, która przychodzi do miasta, gminy i powiatu jest inwestycją dobrą. Tylko pytanie, kto na tym najbardziej korzysta? Jeżeli mamy sytuację, kiedy przychodzi nowy zakład pracy, ale w tym zakładzie pracy nie ma zatrudnionych mieszkańców Bielska, albo są zatrudnieni na nisko płatnych etatach i [zakłady przyp. red.], dokonując dumpingu socjalnego czy ekonomicznego, korzystają z rozmaitych zwolnień podatkowych, to nie jestem zdania, że jest to dobra polityka ekonomiczna. Natomiast będę zawsze wspierał każdego mądrego człowieka, który będzie przyczyniał się do tego, że w mieście, w gminie, w powiecie i województwie powstawały mądre inwestycje, które będą generowały dodatkowe dochody do budżetu miasta, które będzie można spożytkować na czekające na nas wyzwania” – odpowiedział Arkadiusz Waszkiewicz.

„Proszę Państwa, każdy inwestor jest potrzebny. W miesiącu czerwcu, m.in. głosami radnych SLD zablokowano sprzedaż działki. Wydanie zgody na sprzedaż działki dla inwestora, który chciał 5 hektarów pod Bielskiem kupić jeszcze w granicach administracyjnych miasta, naprzeciwko Dworku 4 pory roku. Także słowa słowami, czyny czynami. Nie pozwoliliście, żebyśmy mieli zakład zupełnie innej branży niż do tej pory są” – ripostował Jarosław Borowski.

Drugie pytanie zadała kandydatka PiS Agnieszka Agata Gierasiumiuk-Chomicka, które skierowała je do zastępcy burmistrza Bożeny Teresy Zwolińskiej: „Czy Pani identyfikuje się ze wszystkimi działaniami podejmowanymi przez Burmistrza?”

„Tak jak ja nie jestem klonem swojego męża, tak samo nie jestem panem Borowskim. Jestem pracownikiem, który wykonuje określone powierzone mi działania i w związku z tym startuję na burmistrza, ponieważ mam inną wizję miasta. Każdy z nas jest inny. Pan Borowski jest inną osobą, ma inną wizję miasta, ja też mam inną i nie można nas wrzucać do jednego worka. Spieramy się, przedstawiamy różne argumentacje, ale ponieważ jesteśmy osobami kulturalnymi, potrafimy dogadać się w pewnych kwestiach. Natomiast znam swoje miejsce w szeregu i wiem, kto jest przełożonym i on ma ostatnie słowo. Bo gdybym była taką bezwolną, spolegliwą, miałabym giętki kręgosłup, a widzę ludzi też w urzędzie, którzy mają takie kręgosłupy, to bym tak robiła. Ale z natury jestem niepokorna, mam swoje zdanie i mówię to, co chcę. Natomiast obecny burmistrz Pan Borowski też pewne kwestie rozumie i dlatego też nie dochodzi między nami do sporu, każdy ma zupełnie inną wizję i każdy ma inne spojrzenie na pewne sprawy” – odpowiedziała zastępca burmistrza Bożena Zwolińska.

Agnieszka Agata Gierasiumiuk-Chomicka nie skorzystała z riposty.

Tomasz Hryniewicki, radny miejski, kandydat z komitetu KWW Wspólnie dla Bielska pytał urzędującego burmistrza Jarosława Borowskiego: „Panie Borowski, co w temacie smrodu, który tak dokucza mieszkańcom, chciałbym się dowiedzieć? Jakie kroki pan podjął, kiedy ostatni raz rozmawiał Pan z właścicielem chlewni w Parcewie? Czy jest w ogóle jakiś pomysł na poprawę jakości naszego powietrza i przede wszystkim czy miasto już przygotowało jakikolwiek plan działania, który by określał kierunki  w które musimy iść, żeby ten smród wyeliminować, żeby nasi mieszkańcy tego nie czuli?”

„Szanowni Państwo, tu Pan Tomasz Hryniewicki ostatnimi czasy bryluje w towarzystwie osób z rządu. Myślę że ma również wokół siebie osoby z parlamentu. To parlament tworzy prawo, które później samorządy realizują. Urząd Miasta, Burmistrz Miasta nie ma na dzień dzisiejszy żadnych narzędzi prawnych, żeby cokolwiek w tym temacie zrobić. Proszę Państwa, smród w mieście jest uciążliwy i to jest bardzo źle. Natomiast, kto za ten smród odpowiada: Świniarnia – wszyscy o tym wiedzą, Mleczarnia – większość z południowej części miasta wie, Oczyszczalnia ścieków – w pewnej mierze tak i my wszyscy paląc w piecach różnego rodzaju rzeczami. Na co burmistrz ma wpływ? Burmistrz ma wpływ na przedsiębiorstwo komunalne, a więc tego, kto zajmuje się oczyszczalnią ścieków. Po to robimy teraz projekt uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej, żeby zrobić nową oczyszczalnię ścieków, w nowej technologii, żeby tej uciążliwości nie było. Gdyby był dziś z nami Pan senator, Pan wiceminister rolnictwa, to (zapytalibyśmy przyp. red.) dlaczego przez trzy lata ustawa odorowa nawet nie drgnęła. Tak, rozmawiamy z Panem właścicielem tego przedsiębiorstwa rolnego w Parcewie, ale on ma swój biznes”.

„Kiedy ostatni raz rozmawiał Pan z nim?” – dopytuje Tomasz Hryniewicki.

„Teraz ja mówię – odpowiada burmistrz – właściciel ma swój biznes do 30 października. Ma prawo wylewać gnojowicę i my tutaj nic nie zrobimy. Proszę Państwa mi też to przeszkadza, ale niech rząd da nam narzędzia do tego, żebyśmy mogli coś zrobić w tej materii. Dzisiaj tych narzędzi rządnych nie ma. Nasyłanie kontroli? Tak, ile tych kontroli było? Kilkanaście i co? I nic, bo nic więcej nie możemy zrobić” – odpowiedział Jarosław Borowski.

Tomasz Hryniewicki ripostował: „Po pierwsze nie odpowiedział mi Pan na pytanie, kiedy ostatni raz rozmawiał Pan z właścicielem chlewni. Podejrzewam, że nie było to niedawno. A poza tym to nieprawda, że nie możemy nic zrobić. Po raz kolejny odsyłam do wyszukiwarki google: armatki antyodorowe. Inne miasta już z tego korzystają. Mogłoby to być pierwszym krokiem, takim prozaicznym krokiem, aby poprawić jakość powietrza, aby przynajmniej część Białowieskiej i tamta część miasta tak zapachu jak w tej chwili nie odczuła.”

Arkadiusz Waszkiewicz, kandydat wystawiony przez SLD, zadał pytanie kandydatce PiS Agnieszce Agacie Gierasiumiuk-Chomickiej: „Pani Agnieszko, oboje wiemy jak ważne dla dobrego funkcjonowania miasta, dlatego aby ludzie chcieli tu zostawać, jest dobra opieka żłobkowa i przedszkola. Są to miejsca, gdzie dzięki dobremu startu jest gwarantowany sukces w przyszłości tych, którzy im wcześniej edukację zaczną, tym lepiej. W związku z tym pytanie do Pani jako do kandydatki na burmistrza, a może przede wszystkim jako młodej matki: Jak pani ocenia sytuację z opieką żłobkową i przedszkolną i jaki widzi perspektywy polepszenia zastanego stanu?”

„Na dzień dzisiejszy jest wystarczająca liczba miejsc, a gdyby nastąpiła potrzeba, nie trzeba by było budować nowego przedszkola, tylko przenieść przedszkole do Szkoły nr 5. Na dzień dzisiejszy Szkoła nr 5 jest zajęta przez Bielski Dom Kultury, ale tylko do czasu budowy nowego BDK. Nie trzeba otwierać nowego przedszkola, tylko stworzyć filię, więc w tym momencie byłaby to oszczędność kosztów naszego miasta” - odpowiedziała Agnieszka Agata Gierasiumiuk-Chomicka

„Przyznam, że koncepcja przeniesienia przedszkola czy zrobienia go w budynku Szkoły nr 5, jest ciekawą, bardzo ciekawą i wymagającą zastanowienia. Natomiast my uważamy, że jest konieczność powstania samorządowego żłobka i mam nadzieję, że pomimo różnic politycznych, które rozgraniczają nasze ugrupowania polityczne, będziemy dobrze współpracować w tym zakresie. Ponieważ opieka żłobkowa i przedszkolna jest tym, co trzeba zrobić, a trzeba to zrobić, bo łączy nas Bielsk” – ripostował kandydat SLD Arkadiusz Waszkiewicz.

„Chciałam zapytać, bo to mnie bardzo interesuje, Pan otacza się ludźmi polityki, którzy są, a później ich nie ma. Jak Pan planuje zdobyć pieniądze dla miasta, bo ja zdobyłam wszystko ciężką pracą, zarówno ucząc się i pracując. Więc wydaje mi się, że koneksje polityczne nie są do niczego potrzebne” – pytała zastępca burmistrza Bożena Teresa Zwolińska.

„Pani burmistrz, pracowaliśmy nad monitoringiem w Bielsku. Monitoring jednak nie wypalił, bo ze strony policji była odmowa zwiększenia etatów. Jak Pani dobrze wiadomo, wystarczyłby pewnie jeden telefon wiceministra, którego Pani witała na Dzień Strażaka, żeby etaty się znalazły. To po pierwsze. Po drugie, czy podoba nam się polityka obecnego rządu czy nam się podoba partia rządząca, czy się podoba, nie bądźmy naiwni, bez pomocy w Warszawie, bez dobrego wizerunku naszego miasta w rządzie. No niestety, za wiele nie osiągniemy, a naprawdę możemy osiągnąć wiele. Dobrym przykładem tego jest moja interpelacja z kwietnia, kiedy pytałem, o to, na jakim etapie są prace nad zalewem w Bielsku. W odpowiedzi otrzymałem informację: nie ma funduszy na zbiorniki małej retencji, nie ma programów, z których można rozbudować, nic nie robimy. Minęły trzy czy cztery miesiące, kiedy nagle pojawiła się informacja, że Brańsk dostaje ponad 14 mln złotych, ma przygotowaną dokumentację, która zostanie potraktowana jako wkład własny i w tym momencie miasto Brańsk w 2021 roku w lutym otworzy ponad 8-hektarowy zalew. A już słyszałem, że są kolejny plany, będzie kolejna dotacja, dzięki której uda się połączyć zalew w Brańsku ze zbiornikiem wodnym Otapy w Kiersnówku,szeroką drogą wodną, po której będą mogły pływać łódki, które będą kolejną atrakcją. Więc mi się wydaje, że to nie jest tak, że sami sobie możemy. Za czasów Pana Berezowca przypominam sobie taką sytuację, kiedy rozmawiał o pomocy dla Bielska z byłym ministrem Jurgielem i tą pomoc uzyskał. Więc, czy nam się to podoba czy nie, pomoc rządowa jest niezbędna” – odpowiedział Tomasz Hryniewicki

„Szanowni Państwo nie wiedziałam, że w ten sposób załatwia się pieniądze. Dla mnie to jest korupcja. Jeśli chodzi o zalew, Burmistrz [w Brańsku przyp. red] jest z „Naszego Podlasia”. Starania o środki były wielkie. Te środki są w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska. Jest to program przeciwdziałania zagrożeniom środowiska i skutkom tego zagrożenia, więc program obowiązuje być może jeszcze w 2019 roku, my na to nie składaliśmy pieniędzy” – ripostowała Bożena Zwolińska.

debata kandydatów na burmistrza miasta bielsk podlaski - komentarze opinie

 • gość 2018-10-06 15:14:28

  Wygrał Hryniewicki ponieważ:
  - Merytoryczne wypowiedzi
  - Nie atakował nikogo
  - Mówił o konkretach co zrobi np. Zalew a nie tak jak inni Borowski i Zwolińska co zrobili lub Waszkiewicz sam atak, o Pani z PiS nie wspomnę bo aż jej szkoda

 • gość 2018-10-06 15:45:00

  Ja głosowałam na Hryniewickiego nikogo nie atakował merytoryczne tłumaczył to co zmieni w Bielsku

 • gość 2018-10-06 15:50:47

  Debatę wygrał WASZKIEWICZ najlepszy tekst co jest złego w Bielsku Podlaskim to Borowski i Zwolińska, z całym szacunkiem ale ja będę głosować właśnie na Arka

 • gość 2018-10-06 16:16:07

  W Bielsku potrzebna jest zmiana! Borowski j zwolińska doprowadziło to miasto do skrajnej zapaści, fakt najlepsze praca jest ale co dalej

 • gość 2018-10-06 16:38:05

  A tak wszyscy obrzucali błotem i łajnem Hryniewickiego, że jest z PiS... a tu proszę, mają swoją kandydatkę, której - szczerze - bardzo mi szkoda, widać było jak się męczyła.

 • gość 2018-10-06 16:40:23

  Borowski dobrze prowadził miasto!! Plac zabaw, ścieżki rowerowe, brak kolejek w przedszkolach... Miasto się rozwinęło i zmieniło na lepsze!

 • gość 2018-10-06 16:46:30

  hahaha... plac zabaw z budżetu obywatelskiego powstał po 3 latach, ścieżki takie że prędzej się połamiesz niż przejedziesz, a brak kolejek w przedszkolach to nie zasługa Borowskiego, tylko jego wada... młodzi ludzie nie chcą tu zakładać rodzin w Bielsku to i nie ma kolejek.

 • gość 2018-10-06 16:56:04

  ciekawe kto w ogóle na te debaty przychodzi... w bielsku każdy polityke ma gdzieś przez to co się w mieście dzieje

 • gość 2018-10-06 17:13:51

  Najlepiej zaprezentował się Waszkiewicz - młody, wygadany, może za mocno atakował, no ale każdy ma swoje. :)

 • gość 2018-10-06 17:13:52

  Sonda nie odzwierciedla nastrojów w mieście. Na wybory chodzą głównie starsi ludzi, a oni nie siedzą w internetach.

 • gość 2018-10-06 17:28:54

  a co z nagraniem debaty? Nie mam Hajnówki w domu, jak mogę to zobaczyć?No ok, przepisaliście fragment, a gdzie reszta...?

 • gość 2018-10-06 17:32:27

  Hryniewicki wygrał całą debatę. Kto mówi inaczej to chyba debaty nie oglądał..

 • gość 2018-10-06 17:47:58

  A może w końcu ktos sie zajmie tym gdzie znajdują prace radni?? Biblioteka, BDK, Urząd miasta!! Dlaczego nikt o to nie pyta?? Boją się???

 • gość 2018-10-06 18:45:23

  Pan Tomasz - nr 1
  Pan Jarosław i Pan Arkadiusz nr 2

 • gość 2018-10-06 19:25:11

  Dwie sprawy, Borowski strzelił sobie w oba kolana, raz, nie trzeba pomagać przedsiębiorcom bo mają się dobrze, zawsze może być lepiej Panie Borowski, druga sprawa , Pan Borowski powiedział że z Bielska wyjechali ludzie perspektywiczni, z pomysłami itd, to kto został ?! nieudacznicy ?! Wstyd !, Panie Borowski, czy Pan nas okłamuje ?! powiedział Pan o projektach, że są, na co Pani Zwolińska roześmiała się i kręciła przecząco głową, cała sala i widzowie to widzieli, więc jak to jest ?! . Mój typ, Tomasz Hryniewicki, ale to tak z dozą niepewności, jeśli zrobi to o czym mówił, mój głos nie będzie głosem straconym.

 • Wasyl - niezalogowany 2018-10-07 09:39:20

  Jak dla mnie to stanowczo wygrał Hryniewicki, Borowski to nr.2 reszta się nie liczy 0 (zero) rozumu.

 • gość 2018-10-07 09:43:27

  gdzie się podziały wyniki?

 • gość 2018-10-07 11:06:53

  Hryniewicki - ,,sztuczne pompowanie popularności". Ludzie lubią przyłączać się do większych grup, bo wtedy czują się bezpiecznie. Widać, że w przypadku Hryniewickiego właśnie taką metodą stara się pozyskać wyborców- to znaczy na metodę ,,stada". Jest kilku naganiaczy, którzy ciągle piszą o nim dobrze, wyniki ankiet też tak samo. Stara metoda. Niestety stosowana najczęściej wtedy, gdy karty są słabe. Jak bańka na mieszkaniach, jak bańka na akcjach. Jak ktoś powie ,,sprawdzam" okaże się, że to był jeden wielki blef.

 • gość 2018-10-07 22:03:15

  Ciekawa debata. Jeżeli Cerkiew nie pomoże J. Borowskiemu, mieszkańcy mogą głosować na SLD.

 • GJ - niezalogowany 2018-10-08 09:56:39

  Armatki antyodorowe - dawno takich durnot nie słyszałem. Smród czuć również w centrum - co tam pan od Gowina postawi-wyrzutnie rakietowe z perfumami?

 • gość 2018-10-08 17:27:04

  Po wczorawjszych wydarzeniach w Bielsku, wiem, Zagłosuję na Arkadiusza Waszkiewicza. Najwyższy czas przewietrzyć gmach przy Kopernika. Potrzebujemy jako miastao burmistrza, który działą, a nie płacze.

 • gość 2018-10-08 22:09:55

  Do przewietrzenia urząd miasta i starostwo. Bożki , Leszczyńscy i wielu innych od lat przyspawanych do koryta -żegnamy.

 • gość 2018-10-08 22:16:43

  SLD w ataku widzę. Nie wiedzą, że ich czas skończył się już dawno razem z baronami SLD i czerwonymi aferami. Myślą, że ludzie mają krótką pamięć. Nie mają.

 • gość 2018-10-09 06:38:01

  Tu nie chodzi o SLD. Tu chodzi o kolesiostwo jakie powstało w Koalicji. Proszę powiedziaeć publicznie: Co Wy jako Koalicja Bielska zrobiliście dla mniejszości białoruskiej? - Jeden festyn ( BTSK) - od lat to samo, ci sami wykonawcy. A może przewodniczący BTSK się odezwie i się pochwali!

 • gość 2018-10-09 09:37:46

  Wygrał zdecydowanie Borowski! Przepraszam bardzo, rozparty w fotelu Hryniewicki, który napompował się jak balon? Był złośliwy, nieuprzejmy i odnosił się częściej do uczestników zamiast do swojego programu... nie wspominając o tym gówniarzu AW, żenada totalna, zero kultury osobistej, sama pycha i głupota - jak można obrażać współuczestników debaty?! Tak się nie robi polityki, to jest chamstwo. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Poziom poniżej jakieljkolwiek kultury politycznej - może to imponować tylko i wyłącznie takim samym bucom jak on sam. Ćwiczy przed lusterkiem, ale w środku pustka. Zwolińska jest osobą, która wie co mówi, jest autentyczna i to też ma wartość. Hryniewicki i AW to nadęte balony, nic tam nie ma oprócz wwystudiowanych poz marketingowych.

 • gość 2018-10-09 11:47:07

  o tym kto wygra zadecydują wyborcy wiem tylko że trzeba zagłosować na człowieka godnego naszego zaufania a teraźniejszy pan Burmistrz bardzo je zawiódł w wielu sprawach........ szkoda

 • gość 2018-10-09 12:23:18

  Tomek miał swoją szansę gdy zgłaszał się jako kandydat niezależny, ale gdy za jego plecami stanął Gowin, któremu 17 tys. pensja była za mała aby związać koniec z końcem gdy kształcił dzieci (moje dzieci skończyły prestiżowe studia przy pensji 2 tys.) i inni politycy, to przestał być kandydatem niezależnym a "pocałunek", który otrzymał od swoich w formie 5 kandydata stał się pocałunkiem śmierci. Reasumując. Głos oddany na Tomka to głos stracony.
  Ps. Sorry Tomek.

 • gość 2018-10-10 19:55:29

  Miał szansę ma i wygra te wybory, po pierwsze nikt nie stoi za jego plecami, stara się pozyskać fundusze dla naszego miasta jeszcze przed wygranymi wyborami. Naprawdę czy nam się to podoba czy nie (mi osobiście nie) PiS rządzi w kraju. Nasza władza z nimi nie rozmawia a nawet ich obraża (patrz jak vice ministra witała Pani vice burmistrz) dla tego bielsk jest pomijany we wszystkich dotacjach. Wystarczy popatrzeć na taki Brańsk, tam burmistrz potrafi wziąć dotację od rządu i budować zalew. I co? jest coś w tym złego? Bo według mnie nie. Dla tego będę głosować na Hryniewickiego! Tylko on jest w sranie zmienić to miast na lepsze. Koniec marazmu i przestoju. Czas ruszać do pracy!!!

 • gość 2018-10-11 06:44:14

  Swojej mamie, która jest w Niemczech przesłałam plik dźwiękowy z debaty. Jej odpowiedź mnie zaskoczyła: przylatuję na jeden dzień do Bielska, aby oddać głos na Arka Waszkiewicza.

 • gość 2018-10-11 07:56:08

  Poważnie? Fundusze przed wyborami? No to niech powie ile mu ci ,,znajomi” dali na stowarzyszenie. Nic? No jasne. Bo te znajomości to tylko na zdjęciu. A Hryniewicki tak podnieca się zalewem w Brańsku. Burmistrz Brańska jest z Naszego Podlasia. Czyli co? Jednak Nasze Podlasie dostaje pieniądze na co chce? Boo? Bo umie pisać projekty. Co za bzdury, ze Bielsk nie dostał dofinansowania. Dostał 50mln. A Zielińskiego i tak nikt nie lubi. Policjanci wywieźliby go na taczce bo ten człowiek nic nie umie załatwić porządnie.

 • gość 2018-10-16 23:17:49

  Złe strony miasta ( Borowski i Zwolińska) poległy. Zwolińska próbowała się bronić w sądzie. Jaki wynik ... Borowski walkowerem przegrał już na debacie a Zwolińska w dogrywce przy udziale sądu okręgowego też padła. Zostawcie Bielsk.

 • gość 2018-10-17 11:28:26

  Będąc osobą bezpartyjną zasiadłem do studiowania ulotek wyborczych na kandydatów i co w nich widzę ?Kiełbasa wyborcza dla ciemnego ludu?To co kandydaci na np. Burmistrza naszego miasta oferują nam wyborcom to jest szok!!! Dlatego gdyż nasze miasto na chwilę obecną ma 13 mln zł długu do spłacenia a do tego dochodzi bodajże 9 min zł na BDK czyli już jesteśmy zadłużeni po uszy!!! A więc niby skąd nowy Burmistrz weźmie środki finansowe na np. : budowę zalewu , nowy amfiteatr , darmowa komunikację miejską , ścieżki rowerowe ,poprawę powietrza w mieście , kolektory słoneczne , budowę nowych mieszkań komunalnych , budowę dróg lokalnych , szafki dla dzieci w szkołach , sterylizację zwierząt , zajęcia wyrównawcze w szkołach , parkingi....itp?To akurat wyczytałem w ulotce wyborczej pana Tomasza Hryniewickiego .Czy to nie za dużo jak na 4 lata kadencji? Przecież na to potrzeba jest wiele wiele mln zł? Z całym szacunkiem dla pana Tomka ale kto napisze te wszystkie programy na dofinansowanie z UE?Za napisanie dobrego programu również należny zapłacić!!! Gdyby pan miał odpowiednie wykształcenie mógłby pan to sam uczynić no ale tego chyba brak ponieważ w ulotce wyborczej nic nie mogę przeczytać na temat wykształcenia pana Tomasza. czyli lipa!!! W sumie plany bardzo ambitne ale nie wierzę jako wyborca w ich wykonanie. No ale pan Tomasz ma podobno znajomości w naszym rządzie ile to nam pomoże?Hm raczej mrzonki bo skończy się kampania opadnie kurz i zobaczymy ,że to były tylko plany i obietnice bo kasy na to brak!.Okarze się iż skarbiec naszego księstwa jest pusty!!! Poza tym by przystąpić do jakiegoś projektu z UE należy posiadać tzw.środki własne i np. na zalew UE da 5 mln zł a my mamy dać kolejne 5 mln zł i niby to skąd? Będzie trzeba brać kredyt kolejny? Zadłużymy tak nasze miasto aż stanie się nie wypłacalne i ogłosimy bankructwo? Dlatego też po przemyśleniu sprawy sądzę iż potrzebujemy w naszym mieście kogoś stonowanego spokojnego kto będzie dobrym "bankierem" z dobrym wykształceniem...no cóż z całej 5 kandydatów wybór mój pada niestety na pana Borowskiego. W sumie za wiele w Bielsku nie zrobił ale spłacił sporo długów naszego miasta i daje poczucie iż kasa będzie pilnowana oraz w długi nie popadniemy. Myślałem o pani Zwolińskiej ale ta pani okazała się zbyt emocjonalna jak to kobieta. W sumie miała rację za to co powiedziała dla pana ministra ale czy to był czas i miejsce na takie rozmowy?Raczej nie.Poza tym czasem jednak trzeba powstrzymać się od takich wyskoków dla bardziej wzniosłych idei takich jak np pozyskanie pieniędzy od naszego państwa!!! No cóż przepraszam za to panią Zwolińską ale mam prawo jako wyborca wyciągać takie wnioski. O dwójce pozostałych kandydatów raczej nie warto chyba wspominać bo w sumie i po co? Myśle jedynie że oddział terenowy PiS w Bielsku powinien dostać po łapkach za wystawienie tej pani i nie potrzebne odebranie głosów dla pana Tomka ,który miał by chociaż cień szansy na powalczenie z pozostała dwójką kandydatów. Jedno jest pewne by każdy z nas wyborców na chłodno sobie przemyślał co nam oferują poszczególni kandydaci i czy są w stanie po wyborach zrealizować chociaż połowę swych pomysłów w swej 4 letniej kadencji!!! Proszę państwa proszę iść na wybory i zagłosować po przemyśleniu tego wszystkiego na swego kandydata!!! Myślę iż jest to obowiązek mieszkańców naszego miasta by wspólnie podejmować decyzję i wybierać kogoś kto pomoże naszemu miastu by było ostoja spokoju i dobrobytu!!!!!

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez ibielsk.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

CMC CITY Media Communications sp. z o.o. z siedzibą w Cypryjska 2G 02-761, Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"