:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C pochmurno z przejaśnieniami

Zakazy nakazy rozkazy

Blogi, Zakazy nakazy rozkazy - zdjęcie, fotografia

Minął tydzień od urodzin. Dzień chylił się ku wieczorowi. Daleko na horyzoncie widniała wielka kula pomarańczowego zachodzącego słońca,  z cudowną ferią barw na niebie. Nagle usłyszałam krzyk. Nawet się zdziwiłam, bo popołudnie było takie ciche i ospałe.

- Nie i już! Powiedziałam! 
Aha, kolejna utarczka Dominiki z matką. Nie bardzo zrozumiałam o co chodzi w tym słowotoku. Po chwili usłyszałam słowa dziewczyny:
- Mamo! Przecież wiesz, że jak babcia powiedziała, że tak zrobi, to na jej ośli upór nic nie poradzimy.
- Nie chcę go tu widzieć! - Burknęła pani Zofia i pomaszerowała z miotłą za dom. Po chwili usłyszałam szuranie stóp i z mroku na ścieżce wyłoniła się postać Dominiki.
- Dobry wieczór pani!
- Dobry wieczór Dominiko, co cię do mnie sprowadza?
Dziewczyna usiadła na schodkach i zaczęła powoli opowiadać. Widać było, że jest bardzo zdenerwowana i z jej oczu kapią łzy.
- Co się stało? Powiedz, może ja coś zaradzę.
- No nie wiem...- Odpowiedziała dziewczyna. - Bo...bo, widzi pani, babcia poznała jakiegoś pana i chciała zaprosić go do nas do domu. Moja mama jest nie dzisiejsza. Nie pozwala i już. No to babcia spakowała walizkę i gdzieś się wybiera. Nawet nie wiemy gdzie. Powiedziała, że nigdy nam nie zdradzi miejsca swojego azylu. Ja nie chcę, żeby ona wyjeżdżała. Jest chora, jeszcze się jej coś stanie, a my nawet nie będziemy o tym wiedziały... - i tu dziewczyna znów uderzyła w płacz. 
- dobrze Dominiczko, najpierw porozmawiam z twoją babcią, a potem z mamą. 

- Ale proszę pani...moja babcia jest naprawdę bardzo chora i żyje jakoś tak szybko, jakby jej brakowało czasu. Co ja mam zrobić? Z mamą się nie da żyć. Ona z nikim nie rozmawia i zachowuje się tak, jakby jej nic nie obchodziło. Co to będzie sama już nie wiem. Jeszcze ten mój tato, jakby było  mało kłopotów...

C.D.N
 

Zakazy nakazy rozkazy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iBielsk.pl

Blogi, Bielsk Podlaski - więcej informacji