:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C słabe opady deszczu

Brańsk – Pierwszy Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2018 roku ulicami Brańska przeszedł pierwszy Orszak Trzech Króli. Barwna procesja ulicami miasta w święto Objawienia Pańskiego zgromadziła na ulicach wielu mieszkańców miasta i okolic.

Świętowanie rozpoczęło się o godzinie 12:00 od Mszy Świętej. Następnie Orszak wyruszył, aby przejść ulicami miasta i zakończyć się na placu miejskim. Podczas Orszaku odgrywane były również scenki przedstawiające walkę dobra ze złem.

Orszak zakończył się na placu miejskim, gdzie na specjalnie przygotowanej scenie odbył się koncert Orkiestry Dętej z Brańska, występ laureatów konkursu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, przedstawienia kolędnicze oraz koncert zespołu 3x Tak. Organizatorzy przygotowali również coś dla ciała - na każdego uczestnika czekało wiele jedzenia w postaci barszczu, bigosu, kartaczy, kiszki ziemniaczanej czy makowca.

Orszak Trzech Króli odbył się również w Bielsku Podlaskim – więcej informacji TUTAJ!

„Jesteśmy zdziwieni i pozytywnie zaskoczeni dzisiejszą frekwencją. Nie spodziewaliśmy się takiej ilości ludzi, jednak dziękujemy Panu Bogu za tak dobrą pogodę i frekwencję” – mówi posługujący w Brańsku ks. Daniel Plewka.

„Do organizacji Orszaku przygotowywało się ponad 140 osób, około 70 osób wystąpiło jako aktorzy w trakcie procesji. Był z nami obecny zespół ludowy Skowronki oraz Orkiestra Dęta. W organizację włączyła się imponująca liczba osób” – dodaje ks. Daniel Plewka.

„Dzięki licznym sponsorom udało się nam wypożyczyć dwa wielbłądy, jesteśmy im bardzo wdzięczni. Wielbłądy są niewątpliwie dużą atrakcją orszaku, ale na pewno nie przysłaniają tego, co jest najważniejsze, a więc oddania pokłonu Królowi czyli Jezusowi Chrystusowi” – mówi ks. Daniel Plewka.

„Podczas tego Orszaku mieliśmy kilka scen, które mówiły nam o tym jak zło, grzech mogą zwieść człowieka, ponieważ całe życie człowieka to walka o to, aby znaleźć się w Królestwie Bożym” – kończy ks. Daniel Plewka.

Brańsk – Pierwszy Orszak Trzech Króli komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Religia , Bielsk Podlaski - więcej informacji