:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C lekkie zachmurzenie

Działania Banku i Policji uratowały oszczędności bielszczanki

Dzięki sprawnemu działaniu pracowników bielskich policjantów, wraz z pracownikami banku udaremniona została próba oszustwa „na policjanta”. W czwartek Komendant Powiatowy Policji w Bielsku Podlaskim Maciej Wesołowski podziękował pracownikom banku za pomoc w zatrzymaniu oszustwa.

Do próby wyłudzenia pieniędzy doszło na początku marca. Mieszkanka Bielska Podlaskiego otrzymała telefon z informacją o tym że jej oszczędności w banku są zagrożone. Mężczyzna podający się za policjanta zaproponował przelanie pieniędzy na podane przez niego konto.

Starsza kobieta przelała pieniądze na zaproponowane przez podającego się za policjanta oszusta. Jednak zaniepokojona rozmową sprawdziła w bielskiej Policji autentyczność zgłoszenia. Następnie na prośbę bielskich policjantów, doradca klienta i dyrektor banku wstrzymali przelew.

Dzięki współpracy policji i pracowników banku, oszczędności życia bielszczanki zostały uratowane.

Przypomnijmy Policja nigdy nie zwraca się z prośbą o przekazanie czy przelanie pieniędzy na ich konto. Warto zachować rozwagę w podejmowaniu decyzji finansowych i pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy obcym osobom.

W przypadku każdego podejrzenia, oraz próby oszustwa należy powiadomić Policję dzwoniąc pod nr 112 lub 997, informacja ta może pomóc uratować pieniądze innych, którzy staną się potencjalnymi ofiarami przestępstwa.

Źródło KPP Bielsk Podlaski

Działania Banku i Policji uratowały oszczędności bielszczanki komentarze opinie

  • gość 2018-03-11 15:11:37

    I takie właśnie sprawy powinny być nagłaśniane!!! BRAWO!!! Oby więcej takich ludzi!!!

  • gość 2018-03-11 21:21:50

    wszyscy powinni mieć konta internetowe, ja mam np z [... /A.] i wyszło tanio. A co do seniorów uważam, że bliska osoba powinna zatwierdzać np smsem transakcje pow 200 zł

  • Gość - niezalogowany 2018-03-13 22:00:03

    Brawo Rafał. Takim bankom można powierzać swój dorobek

Dodajesz jako: Zaloguj się

Przestępstwa i Wykroczenia , Bielsk Podlaski - więcej informacji