:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

Miejska Rada Seniorów w Bielsku Podlaskim

Radni, Miejska Seniorów Bielsku Podlaskim - zdjęcie, fotografia

Bielscy radni przyjęli uchwałę w sprawie powołania Miejskiej Rady Seniorów – społecznego podmiotu o charakterze doradczym, inicjatywnym i konsultacyjnym u boku Rady Miasta Bielsk Podlaski oraz Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski.

Starsi mieszkańcy, którzy w przyszłym czasie zasiądą w Radzie, będą zabiegać o to, aby miasto bardziej odpowiadało ich potrzebom. W przyjętym statucie widnieje zapis, że głównym celem działania nowego podmiotu jest integracja i wspieranie seniorów, a także reprezentowanie ich interesów i potrzeb wobec organów Miasta. Do zadań Rady Seniorów w szczególności będzie należało podejmowanie działań zmierzających do wykorzystania ich potencjału i czasu na rzecz inicjatyw środowiskowych, m.in. w zakresie edukacji, kultury i sportu. Ich rolą stanie się także dążenie do odtwarzania i umacniania międzypokoleniowych więzi społecznych, monitorowanie potrzeb środowiska osób starszych oraz informowanie o działaniach podejmowanych na ich rzecz.

 

Inicjatywa podyktowana rozrostem środowiska seniorów

Nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym z października 2013 roku dała samorządom możliwość powoływania gminnych i miejskich rad seniorów. Grupa inicjatywna ds. powołania w Bielsku Podlaskim tego podmiotu utworzona została w minionym roku.

Jak przekonują wnioskodawcy, utworzenie Rady Seniorów podyktowane jest zwiększającą się ilością osób starszych w społeczeństwie oraz coraz większą aktywnością tych osób na różnych polach działania, w szczególności w zakresie współdecydowania o sprawach lokalnych dotyczących seniorów.

Miejska Rada Seniorów w Bielsku Podlaskim komentarze opinie

 • gość 2018-02-02 12:21:35

  A gdzie zakres kompetencji tej rady, czy tylko zostanie fasada aby było odfajkowane. Chcecie stare grzyby mieć to wam damy.

 • gość 2018-02-02 23:11:34

  fasada, jak wszystko w przypadku borowskiego.... rady pożytku publicznego i inne tego typu ciała są tylko i wyłącznie prowizoryczne nic się nie dzieje taka rada robi zebranie raz na pół roku i jest podawana jako jedna z instytucji współorganizujące koncert w bdk.... ten koncert i tak by się odbył ale ważne że organizuje go kilka instytucji/rad/urzędów/organizacji poza rządowych

 • gość 2018-02-04 21:47:10

  Tego pomysłu nie neguje, ale czemu w mieście nie działa młodzieżowa rada? na milion % tutaj czytałem że taka działa w Wyszkach. Bielsk Podlaski dla wszystkich ale nie dla młodych.

 • gość 2018-02-06 09:50:12

  pewnie dlatego, że nie ma chętnych do zaangażowania się w radę :( kiedyś była próba zebrania młodzieży licealnej ale Starosta (organ prowadzący szkoły) nie wyraził zainteresowania tę sprawą

Dodajesz jako: Zaloguj się

Radni, Bielsk Podlaski - więcej informacji