:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C rozproszone chmury

Powiat bielski: Próby oszustwa metodą NA POLICJANTA

Przestępstwa i Wykroczenia , Powiat bielski Próby oszustwa metodą POLICJANTA - zdjęcie, fotografia

Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim odnotowała dziś próby oszustwa starszych osób metodą „na policjanta”. Bielscy funkcjonariusze ostrzegają przed wyłudzeniami pieniędzy, proszą o ostrożność oraz zgłaszanie prób oszustwa.

Dziś w godzinach porannych lokalna komenda policy otrzymała dwa zgłoszenia starszych osób o próbie wyłudzenia pieniędzy. Z relacji obywateli wynikało, że nieznajoma osoba podając się za policjanta, przez telefon informowała, iż z ich kontem bankowym wynikły problemy dlatego należy przelać pieniądze na inne rachunek bankowy.

Policja ostrzega przed możliwością oszustwa przez osoby podające się za fałszywych wnuczków, dzieci, policjantów, bądź pracowników banków. Pod żadnym pozorem nie należy przekazywać pieniędzy osobom obcym. A jeśli mamy wątpliwości co do autentyczności informacji otrzymanej od osoby dzwoniącej należy zweryfikować tą informację bezpośrednio u członka rodziny lub pracownika instytucji od której rzekomo otrzymaliśmy telefon.

Każda osoba, która padnie ofiarą wyłudzenia powinna zgłosić to w najbliższej komendzie policji bądź pod numerem telefonu 997 lub 112. Zgłoszenie może pomóc uratować inne osoby przed oszustwem.               

Powiat bielski: Próby oszustwa metodą NA POLICJANTA komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Przestępstwa i Wykroczenia , Bielsk Podlaski - więcej informacji