:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Wyniki Budżetu Obywatelskiego na rok 2018

Inwestycje, Wyniki Budżetu Obywatelskiego - zdjęcie, fotografia

W poniedziałek zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego miasta Bielsk Podlaski. W tegorocznej edycji głosowało 2007 osób. To znacznie więcej niż w poprzedniej edycji, podczas której głos oddało zaledwie 707 mieszkańców.

W głosowaniu o charakterze majątkowym nie udało się wyłonić głównego zwycięzcy. Taką samą liczbę głosów uzyskał projekt Budowy fontanny miejskiej na skwerze im. Izabeli Branickiej oraz Plac zabaw dla dzieci, siłownia i boisko do siatkówki w parku przy ulicy Rejtana. W takim przypadku regulamin przewiduje losowanie projektu, który zostanie zrealizowany.
Publiczne losowanie odbędzie się w sali konferencyjnej nr 302 Urzędu Miasta Bielsk Podlaski przy ul. Kopernika 1 w poniedziałek 16 października 2017 r. o godzinie 9.30.
Wiadomo że zrealizowana zostanie Budowa boiska do siatkówki plażowej na terenie MOSiR, o łącznym koszcie 48 tysięcy.

Zrealizowane zostaną natomiast cztery projekty o charakterze bieżącym:

- najwięcej głosów (616) otrzymał Festiwal „Pod opieką Bogurodzicy”, którego realizacja wyniesie 30 tysięcy złotych,

- 466 osób zagłosowało na Festyn Mikołajkowy 2018 – „Każdy może zostać Świętym Mikołajem” za kwotę 10 tysięcy złotych; to cykliczne wydarzenie na stałe wpisuje się w kalendarz imprez w Bielsku Podlaskim, dzięki dofinansowaniu zorganizowane zostanie więc z większym rozmachem,

- po rocznej przerwie ponownie zorganizowany zostanie cykl imprez sportowych przyciągający wielu bielszczan, gości z regionu i kibiców, czyli IV Półmaraton Bielski, VI Tur de Bielsk i III Noworoczny Bieg Tura – realizacja cyklu imprez wyniesie 30 tysięcy złotych,

- po raz pierwszy w Bielsku Podlaskim odbędzie się Koncert Arki Noego za kwotę 27 tysięcy złotych.  

 

Przypomnijmy: Wyniki Budżetu Obywatelskiego Miasta Bielsk Podlaski 2017.

bielsk podlaski, budżet obywatelski bielsk podlaski - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-10-12 21:39:52

  W Bielsku była już kiedyś Arka Noego Panie Redaktorze

 • gość 2017-10-13 07:23:05

  a gdzie inwestycja, która wygrała w tamtym roku, czyli siłownia w parku? o kant dupy rozbić ten budżet, skoro później z niego nie robi sie tego, co wygrało

 • gość 2017-10-13 09:25:42

  Jakim prawem na budżet obywatelki mogą głosować osoby, nie zameldowane w naszym mieście ?!. Tak szanujecie mieszkańców naszego miasta ?! , żeby przepchnąć swoje pomysły, posuwacie się do takich ,,przekrętów,, ?!. Czas zmienić opcję ,,rządzącą,, koalicję bielska, z burmistrzem nierobem celebrytą na czele, potrafi tylko brylować na zdjęciach i nic więcej.

 • Gość - niezalogowany 2017-10-13 21:39:48

  Zgadzam się z komentarzami powyżej. Ja też uważam, że prawo głosu powinny mieć tylko osoby zameldowane w Bielsku. Z jakiej racji o naszych pieniądzach mają decydować ludzie, którzy tu nie mieszkają? Wyglada to rzeczywiście, jak napisał ktoś wyżej, na szukanie głosów na siłę po to, żeby przepchnac swoje projekty, które zresztą nie były najlepszymi spośród zgłoszonych, ale to moje zdanie. Zgadzam się też z napisaną powyżej oceną pana burmistrza, który zamiast robić konkretne, pożyteczne dla miasta rzeczy wdaje się w konflikty w Trójce i chwali obecnością w mieście prywatnych firm , które powstały zanim zaczął rządzić, a jednocześnie odrzuca inwestycje , dzięki którym ludzie mogliby mieć pracę (Pronar). A siłowni koło Bialorusów, która przeszla w budżecie chyba dwa lata temu też się pewnie nie doczekamy. Tyle naszych pieniędzy w błoto. Wstyd, państwo radni- bezradni.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Inwestycje, Bielsk Podlaski - więcej informacji