:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C rozproszone chmury

Tur rozpoczyna sezon 2017/2018

Kiedy: 2017-08-06 , godzina: 16:00 | Gdzie: ul. E. Orzeszkowej 19, stadion miejski

Piłka Nożna, rozpoczyna sezon 2017/2018 - zdjęcie, fotografia

W niedzielę o godzinie 16:00 w ramach 1. kolejki III ligi grupy I Tur Bielsk Podlaski zmierzy się z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Głośne odliczanie do startu nowego sezonu rozpoczęło się właściwie w dniu oficjalnego zakończenia ubiegłorocznych zmagań bielskiego zespołu w czwartej lidze. Po bardzo krótkim i niezwykle intensywnym okresie przygotowawczym nadszedł wyczekiwany przez wszystkich kibiców moment – Tur Bielsk Podlaski rozpoczyna konfrontacje o punkty w trzeciej lidze. Na pierwszy ogień idzie Sokół Aleksandrów Łódzki, który w ubiegłym sezonie rozgrywki ligowe zakończył na dziewiątej pozycji.

Przed startem pojawia się wiele pytań, na które nie da się odpowiedzieć wprost. Jak będzie prezentował się zespół trenera Pawła Bierżyna? Czy ujrzymy odmienioną ekipę względem zeszłego sezonu? Jaką jakość wniosą nowi gracze? Nie ma za to wątpliwości, że Tur będzie potrzebował czasu, aby wskoczyć na najwyższe obroty.

Kadrę piłkarską Tura Bielsk Podlaski zasiliło ośmiu nowych graczy – bramkarz Mirosław Dziedzic, obrońcy Mateusz Maliszewski, Dawid Ostaszewski i Adam Radecki, pomocnik Patryk Niemczynowicz oraz atakujący Paweł Drażba, Marcin Fiedorowicz i Szymon Pęza. Z klubem pożegnał się podstawowy obrońca ubiegłego sezonu Przemysław Koźlik. Ten najprawdopodobniej zagra w czwartej lidze, w zespole KS Michałowo. Ponadto do zespołu rezerw przeniesieni zostali Mateusz Jakubowski i Damian Szklarz, a na wypożyczenie do Dębu Dąbrowa Białostocka udał się Kamil Fiedorowicz.

Pierwszy trener bielskiego zespołu Paweł Bierżyn okres przygotowawczy ocenił jako bardzo krótki i intensywny, dając jednocześnie do zrozumienia, że w zasadzie drużyna budowana jest od nowa.

„Sezon przygotowawczy był bardzo krótki. Jak przepracowaliśmy? Na pewno intensywnie. Czy będą tego efekty na samym początku, to trudno powiedzieć. My jesteśmy dobrej myśli. Mam nadzieję, że zaprezentujemy się dobrze już w pierwszym meczu ligowym” – mówił na przedsezonowej konferencji Paweł Bierżyn.

Tur jako zespół w latach ubiegłych praktycznie podczas każdego spotkania dawał jasny sygnał, który z czasem mógł posłużyć za dewizę zespołu – Tur Bielsk Podlaski zawsze gra do końca i o zwycięstwo. Do trzecioligowych rozgrywek drużyna podchodzi bez kompleksów i w związku z tym nie odczuwa presji sukcesu.

„Jaką presję możemy czuć, jaka może być to presja? Jesteśmy Kopciuszkiem. (…) Myślę, że nie odczuwamy żadnej presji bo my mamy tylko coś do zyskania. Nie wydaje mi się, żebyśmy mieli coś do stracenia”.

Prezes klubu Sergiusz Zinowczyk przyznał za to, że presja od strony organizacyjnej była olbrzymia.

„Trzecia liga to jest praktycznie profesjonalny poziom. (…) To jest dużo pracy, której być może nie widać, ale którą trzeba zrobić na czas. Wszystkie rzeczy muszą być dopięte. Każde naruszenie grozi karą dyscyplinarną, pieniężną i najgorszym co może spotkać, czyli nawet walkowerem” – mówił prezes Sergiusz Zinowczyk.

Kapitan zespołu Andrzej Lewczuk zapewnił, że na boisku piłkarze dadzą z siebie wszystko.

„Mamy młody zespół, nie do końca doświadczony. Będziemy to doświadczenie na pewno łapać na wyższym szczeblu. Może nam zabraknąć trochę umiejętności technicznych, ale oby nam nie zabrakło ambicji. Myślę, że każdy z nas da z siebie wszystko i powalczymy o utrzymanie” – mówił Andrzej Lewczuk.

Istotne wsparcie kibiców

Na przedsezonowej konferencji prasowej zarówno prezes, trener, jak i kapitan zespołu szczególnie dziękowali kibicom za ich dotychczasowe wsparcie. Klub liczy, że takowego nie zabraknie także i w tym roku, ponieważ pozytywny doping to pożądane reprezentowanie zespołu na trybunach oraz budowanie pozytywnego wizerunku samego miasta Bielsk Podlaski.

Kapitan Tura Bielsk Podlaski Andrzej Lewczuk zaapelował, aby kibice wspierali zespół w sposób, który jest bardzo pożądany.

„Liczymy na doping kibiców. Tylko tak, jak już prezes mówił, liczymy na kulturalny doping, a nie na burdy, które nam w niczym nie pomogą” – mówił Andrzej Lewczuk.

Ponadto klub liczy na wsparcie w jeszcze jednej kwestii. Potrzebni są wolontariusze, którzy pomogą w drobnych sprawach organizacyjnych. Osoby zainteresowane tym sposobem wspierania bielskiego zespołu mogą zasięgnąć szczegółowych informacji, kontaktując się osobiście z pracownikami Bielskiego Klubu Sportowego w biurze lub poprzez profil zespołu na stronie internetowej Facebook.com/TUR Bielsk Podlaski.

 

Sztab i kadra Tura Bielsk Podlaski

Prezes: Sergiusz Zinowczyk

Kierownik drużyny: Tomasz Wołosik

Trener: Paweł Bierżyn

Drugi trener: Jacek Bayer

Bramkarze: Marcin Drozdowski, Mirosław Dziedzic i Patryk Sidun

Obrońcy: Kacper Falkowski, Andrzej Kosiński, Piotr Kosiński, Krystian Kulikowski, Rafał Kulikowski, Mateusz Maliszewski, Dawid Ostaszewski, Adam Radecki i Joachim Witoszko

Pomocnicy: Karol Car, Karol Kosiński, Andrzej Lewczuk, Paweł Łochnicki i Patryk Niemczynowicz

Napastnicy: Daniel Daniłowski, Paweł Drażba, Marcin Fiedorowicz, Mateusz Nakielski, Łukasz Pawluczuk, Łukasz Popiołek, Michał Walczuk i Paweł Zawadzki

Tur rozpoczyna sezon 2017/2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się