:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C rozproszone chmury

Historia maleńkiej Łapki

            Dziwny tytuł, ktoś by powiedział, bo o co chodzi z ta Łapka. Otóż jest to imię maleńkiej kotki, znalezionej przy ruchliwej szosie wiodącej do miasta Lublina. 
            Moja siostrzenica jadąc z działki do domu nagle zobaczyła siedzącego przy drodze, jakoś tak dziwnie skręconego kotka zainteresowało ja to, bo jest miłośniczka zwierząt. Zatrzymała się i zobaczyła z przerażeniem, że zwierzątko jest ledwie żywe. Zostało potrącone prawdopodobnie przez samochód.
            Zabrała kotka ze sobą do samochodu, postanowiła spróbować uratować go. Zawiozła go do znajomej pani weterynarz. Po zdiagnozowaniu kotkowi amputowano łapkę i zaczęto go leczyć. Pomału kotek dochodził do zdrowia. Przez okres rekonwalescencji przebywał w mieszkaniu siostrzenicy ona tymczasem zaczęła mu szukać domu przez internet. Minął jakiś czas kotek już hasał po całym domu na trzech łapkach, szło mu to doskonałe. Znalazł się też dla niego dom. Ponieważ kotek okazał się być płci żeńskiej nazwano go Łapką.
            Łapka trafiła do wspaniałej rodziny tam spotkała drugiego kotka mniej więcej w tym samym wieku i też na trzech łapkach. Od czasu do czasu siostrzenica otrzymuje zdjęcia Łapki no i sms-y z pozdrowieniami od niej pisanymi ręka właścicielki.
            Pewnie zapyta mnie nie jeden czytelnik dlaczego opisałam ta historię? Myślę, że dlatego, iż leży mi na sercu los zwierząt: często bitych, odtrąconych i wyrzucanych przez ludzi. 
            Skąd w ludziach jest tyle nienawiści, złości, skąd to się wzięło?: przecież "wartość człowieka mierzymy sposobem naszego zachowania wobec zwierząt" przepiękne hasło - myśl które nie zawsze się sprawdza wśród ludzi. 
            Cieszy mnie gdy jestem u siostrzenicy w Lublinie, jedziemy na działkę a tam nie wiadomo skąd zbierają się bezpańskie koty bywa, że i psy, znają samochód i biegną, wiedzą, że ktoś o nich pamięta....... " przyjechał jedzonko". Zwierzaki są sterylizowane, jak trzeba to leczone, no i wiele z nich znalazło swój dom przez internet. jak to przyjemnie otrzymywać pozdrowienia od właścicieli tych zwierzaków. 
            Przecież zwierzę cierpi w milczeniu a też ma prawo do życia. Cieszą mnie tego typu przykłady jetem dumna ze swej siostrzenicy. 
            Drodzy czytelnicy dołączam Wam zdjęcie Łapki takiej szczęśliwej a także wiersz ( " Szczęście") z najlepszymi pozdrowieniami dobrego letniego wypoczynku życzy wasza Ślązaczka - Orynka.

Historia maleńkiej Łapki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Blogi, Bielsk Podlaski - więcej informacji