:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Narodowe Czytanie 2018

W sobotę 8 września 2018 r. o godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się "Narodowe Czytanie". Wydarzenie miało charakter otwarty dla wszystkich mieszkańców miasta, a wzięli w nim udział przedstawiciele: lokalnego samorządu, jednostek oświatowych, organizacji pozarządowych, oraz młodzież szkolna.

Podczas spotkania można było zapoznać się z elementami biografii i twórczości Stefana Żeromskiego dzięki prezentacji multimedialnej przybliżającej sylwetkę pisarza. Główną częścią programu było głośne odczytanie fragmentów "Przedwiośnia" przez zaproszonych gości. Była również możliwość wygrania egzemplarza czytanej powieści ufundowanej przez Urząd Miasta Bielsk Podlaski w drodze konkursu. Na pamiątkę uczestnictwa w wydarzeniu, można było otrzymać w książce pieczęć okolicznościową. Zakończenie zamknął słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Imprezie towarzyszyła wystawa książek "44 teksty antologii Niepodległości (wybór)" z księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielsku Podlaskim.

8 września w Bielsku Podlaskim odbył się również spacer edukacyjny związany z 100 rocznicą odzyskania Niepodległości- Czytaj więcej…

Patronat honorowy nad imprezą objęła Para Prezydencka, zaś organizatorem imprezy była Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim wraz z Urzędem Miasta Bielsk Podlaski.

W ramach Akcji Narodowe Czytanie w 2016 roku w Bielsku Podlaskim przed Ratuszem Miejskim czytano „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza – Czytaj więcej…

W 2017 roku mieszkańcy Bielska Podlaskiego czytali wspólnie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego – Czytaj więcej…

źródło, fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim

Narodowe Czytanie 2018 komentarze opinie

  • gość 2018-09-12 15:13:12

    Powinno być narodowe czytanie Konstytucji a nie Przedwiośnia.

  • gość 2018-09-13 14:39:43

    W Bielsku i tak się postawili, bo czytali oryginalne Przedwiosnie, a nie wersję przygotowaną na zlecenie Kancelarii Prezydenta

Dodajesz jako: Zaloguj się

Edukacja , Bielsk Podlaski - więcej informacji